Як дізнатися, чи є в квартирі домовик і як з ним подружитися

Будинкові – це хранителі простору житла. Вони оберігають спокій людей або вчать уму-розуму. Як дізнатися, чи є у вашому будинку домовик? За незвичайним подій і обставин. Спостереження підкажуть добрий він чи злий, допомагає або здійснює каверзи. За старих часів виявили цілий ряд закономірностей, що дозволяють запросто спілкуватися з Господарем. Розберемо все по порядку.

Звідки береться домовик і де селиться

В езотериці є таке поняття як родова допомога. Померлі предки стають духами і спостерігають за порядком в сімействі. Для безтілесної сутності місце перебування не актуально. Прилітає туди, куди потрібно або хочеться. Інша річ домовик (Господар, Дідусь, Доброжіл, Сусід).

Вважається, що не всі душі після смерті допускаються в інший світ. Деяких відрізняють від Царства небесного за гріхи. Дух поселяється там, де проживав за життя і стає домовенком.

Стародавні слов’яни, скандинавські язичники і інші народи були впевнені, що будь-який неживий предмет незалежно від розміру має волю, розумом, почуттями. Наприклад, дощі, бурі, блискавки знаходяться у веденні Перуна, а врожайність полів, садів і городів підвладна давньослов’янського Овсеня.

Мир і спокій в людській обителі охороняє спеціальний дух. Його шанобливо величають Господар. Чи здатна ця сутність залагодити проблеми і створити серйозні перешкоди. Тому з ним треба подружитися, заслужити довіру шанобливим ставленням.

Тулиться сусіде в найпотаємніших куточках. Тіло у нього з’являється тільки за бажанням. У звичайному стані він представляє собою енергетичний клубок. Але такого потрібно спокій, особлива атмосфера. Тому цурається людської суєти, ховається.

Пошукати домовичка можна:

  • за грубкою або в трубі (при наявності);
  • на горищі або в підвалі;
  • в комірчині або комори;
  • на антресолях;
  • у вентиляційній системі;
 • в витяжці на кухні.

 

ховає сусіде туди, куди не заглядає мешканець. Якщо м’які меблі роками не пересувається, то точно під диваном гніздо звив. Іноді між шафою і стіною живе. Самі подумайте, де в квартирі саме спокійне містечко.

Як визначити, чи є у вашій квартирі домовик?

Визначають присутність домовика декількома простенькими техніками. Але треба відразу запам’ятати, що проявляється він перед людиною, який вірить в чарівних істот. Якщо внутрішньо сумніваєтеся, вишукувати в кожній події раціоналізм, то не помітите прийме сусіде.

Частування

Найпоширеніший спосіб задобрювання домовичка. Потрібно поставити йому солодку їжу в затишне містечко. Любить Дідусь цукерки, печиво, молоко. І ще звертає увагу на посуд. Страви укладіть на красиве блюдечко невеликого розміру. Молок налийте в чашку, прикрашену квітами, кружечками, орнаментом, золотий облямівкою.

На столі залишати – марна справа. Віднесіть подаруночок в темний куточок напередодні ночі. Вклоніться, запросіть повечеряти. Вранці перевірте. Найчастіше ласощі зникає. Але якщо виглядає недоторканим, то не думайте, що погребував. Домовичок вбирає енергію підношення.

У жодному разі не виливайте вранці молоко коту. Наживете собі потужного, безжального ворога в образі домовика. Віддавати собаці дозволяється.

Запросіть пограти

Купіть колоду карт. Це улюблена розвага сусіде. Залиште в віддаленому містечку. Через деякий час подивіться. Картинки виявляться розкиданими або переплутаними. Дідусь не упустить такого шансу розважитися.

Спробуйте поговорити

Теж перевірена методу. Треба написати записочку із зазначенням на власне верховенство в будинку. Залиште листочок на кухонному столі, притиснувши склянкою з водою. Поруч нічого не повинно стояти.

Вивчивши інформацію, Доброжіл страшно образиться. Саме себе він вважає головним домочадців. Обов’язково спробує поставити вас на місце. Його основні прийоми:

 1. Голосно тупотіти ногами, ніби хтось ходить.
 2. Бити посуд, грюкати дверима в нічній тиші.
 3. Розчесати свою шевелюру вашої щіткою для волосся. Побачите довгі кошлаті патли на щетині.
 4. Зіштовхнути сплячих домочадців з ліжка.
 5. Всістися кривднику на груд. Щоб той відчув задуху.

Зазвичай витівки дідусь не завдають серйозного збитку. В крайньому випадку злякалися або втратите пару тарілок зі склянками. Рідко ображений пустун краде і ховає цінності: гаманець, документи, ключі, карти. Треба попросити повернути.

Звички домашніх тварин

Наші улюбленці не просто відчувають духів, вони їх бачать. Видають присутність домовичка такі вчинки кішки або собаки:

  1. статуту в одне місце, де нічого незвичайного немає.
  2. Грає з невидимою «пушинкою» або порошиною.
  3. Собака ні з того ні з сього виляє хвостом; заливається гавкотом; скиглить.
 • Кот муркоче, ніби невидима рука гладить його шерсть.
 • Злякано ховається, тулиться до ваших ніг.

 

Особливо придивіться до звичок вихованця ночами. Це час виходу Дідуся на простір квартири. Відчувши настрій відвідувача, тварина відреагує. Зрадіє – добрий дух з’явився; зашипить, гавкне – нехороша сутність прилетіла.

Як побачити домовика

Досить важке завдання. У приватному котеджі з підвалом можна спробувати застати зберігача зненацька. Відкрийте двері в льох, зійдіть на три ступені і загляньте під сходи. Якщо виконати всі тихо, то помітите тінь.

А краще подружитися і попросити здатися. Пригощайте сусіде регулярно, не проявляйте агресії до домашніх. Він сам прийде винагородити за старання.

Характер зберігача

Визначити норов сусіда досить просто. Проаналізуйте, що відбувалося в вашому сімействі в період проживання в будинку. Підказки:

 1. Часті сварки, образи, скандали видають ледачого покровителя. Він озлоблений на мешканців, не бажає допомагати.
 2. Спокійна доброзичлива обстановка означає добряка. Залагоджує, намагається підтримати комфорт і затишок.
 3. Полтергейст вказує на витівника. Це не обов’язково злий жарт. Просто дух пішов з життя молодим. Чи не награвся.
 4. Страхітливі ситуації – самий неприємний сигнал. Раз лякає мешканців, значить, не прийняв їх існування. Буде пакостити постійно.

розлючений сутність покладається задобрювати. Прикрасьте кімнати блискучими предметами, заведіть живі квіти. Якщо сусіде не подружилася з кішкою, то забороніть улюблениці відвідувати кімнату, обрану їм для проживання. Зазвичай він намагається триматися ближче до кухні. Там залишайте солодощі, обов’язково наводите вечорами порядок.

Хранитель домівки страшенно не любить сміття, пилу по кутах, немитого посуду. Ще гірше сприймає склоки, перепалки, негативні емоції. Ладнайте з домочадцями і хранитель до вас звикне.

Прикмети про будинкових

Досить часто сусіде дає нам підказки. Треба їх вміти правильно розпізнавати.

Варіанти знаків:

 1. Тягне за ноги під час сну – випроваджує з дому. Так відбувається перед тим, як дівчині вийти заміж. Ще це знамення швидкого переїзду.
 2. Якщо стали пропадати дрібні речі, значить, домовичок розсердився. Потрібно зробити генеральне прибирання.
 3. Плутаються волосся ночами – вказівка ​​подбати про зовнішність.
 4. Якщо господиня пізно увечері займається побутовими клопотами, то сердитий Сусіда. Він насилає на неї незграбність, сонливість. А інший раз псує результати роботи.
 5. Лопаються печені яблука – будуть добрі вісті. Тріснуло яйце при варінні – попередження про гостях.
 6. Гуркіт кухонного начиння вночі без участі людини – попередження про пожежу. Перевірте проводку.
 7. Шлепать кішку рукою – злити домовичка. Нашле хвороба. Поріжетеся або ударитеся. А штовхає ногами – оступитеся або зламаєте кінцівку.
 8. Відчути погладжування волохатою лапки – до величезної удачі. Якщо долонька тверда, шорстка – то гряде бідність.

День Домівка 10 лютого. Обов’язково підготуйте невеликий смачненький подаруночок. А 9 червня не годиться мити підлогу. Інакше з водою можете видворити Господаря. Тоді сімейство загрузне в недугах і чварах.

Сонник - тлумачення снів