Чому не можна спати ногами до дверей і ще 4 сонних заборони

Забобони живучі. Люди 21-го століття як раніше схильні довіряти забобонам, переданим через безліч поколінь. Особливо в питаннях повсякденного повсякденності. Сон, прийом їжі, кімнатні квіти – це предмети особливо турботи деяких людей. І народні повір’я далеко не завжди безглузді. Навпаки. Предки створили звід правил, що не втрачають актуальності з часом і розвитком цивілізації.

Чому не можна спати ногами до дверей

Розташування ліжка впливає на якість нічного відпочинку. Ніякої магії. Існує кілька фаз сну. У глибокому людський мозок не сприймає навколишні сигнали. А в напівдрімоті реагує на мерехтіння світла, звуки, рухи повітря.

На тіло впливає температура навколишні простору, наявність шкідливих елементів. Безліч факторів впливає на організм. І що небезпечно – в період глибокого занурення в сон ми втрачаємо здатність захищатися від погроз. Коли пильнуємо і замерзаємо – укутують пледом або закриваємо кватирку. А коли спимо – піддаємося переохолодження. У підсумку – застуда.

Але засипання п’ятами до вхідного отвору заборонено не тільки зважаючи на небезпеку підхопити нежить. Духовна складова загрози теж враховувалася при визначенні норми.

Слов’янські повір’я

Язичники наділяли явища і предмети потойбічною силою. Вірили, що біси здатні прокрастися в будинок. Побачать сплячого – схоплять за ноги і тягнути до себе в пекельні кущі.

З язичницьких часів не змінюється традиція і порядок поховання. Померлого виносять з дому ногами вперед. Через це бабусі не рекомендують ставити ліжка, торцем до входу. Спиш, що новопреставлений. Моторошно.

У слов’янській міфології сплячий стопами до дверей накліківать собі смерть. Вважається, що розташування тіла сприяє передчасну смерть уві сні з невідомої причини.

Скандинавська версія

Північні народи ділили світ на три незв’язаних області. Одна належить людям і тваринам. До другої йдуть душі після смерті. А третя населена найжорстокішими сутностями, люто ненавидять життя. Області ізольовані один від одного досить щільно. Але є портал переходу – це звичайні двері.

Якщо озлоблена тварюка відшукає врата, то обов’язково нападе на сплячого. Або покалічить, або душу вкраде, або потягне в своє страшне житло. Наслідки зустрічі:

 1. Серйозні захворювання, отруєння, інтоксикація, злоякісні пухлини.
 2. Миттєва смерть, обтяжена неможливістю переходу душі в загробний світ. Ця бідолаха стає примарою.
 3. Депресія, нервове виснаження.

Фен-шуй

Східна філософія побудована на даосском вченні про енергетичні потоки. Аура створюється постійною циркуляцією сил з Всесвіту до центру землі і назад. Навколо тіла утворюється енергетична оболонка, порушення цілісності якої призводить до недугам різноманітного спрямування.

Пробій в аурі легко утворюється через неправильне розташування організму в період відпочинку. Якщо поруч двері, то енерготок перенаправляється в його сторону. Процес знесилює особистість, позбавляє її частини необхідної чистої енергетики.

Ще 4 сонних заборони

Правильно розмістити ложі, значить, зберегти своє потенційне довголіття. А ще – сили рідних і близьких, щастя, гармонію душі.

Народом створено кілька найважливіших правил здорового сну. Вірити чи ні – справа особиста. Але перевірити правила не завадить.

Чому забороняється спати поруч з дзеркалом

Сучасні стилісти прикрашають спальню яскравими елементами. Дзеркало – один з найпопулярніших чинників декору. А стародавні ставилися до відображає поверхонь з великим побоюванням.

Сплячий навпаки дзеркал піддається крайньої небезпеки:

 1. Його силами харчуються егрегори. Це енергоінформаційні істоти, створені всіма відбитими в дзеркалі за час його життя. Людина прокидається виснаженим, з часом занурюється в апатію.
 2. Духи померлих здатні спостерігати за нашим простором через дзеркала. І при необхідності карають, шкодять.
 3. Дзеркало кратно збільшує все, що відображає. Мова не тільки про речі і меблів. Зростає страх, образа, переживання, сумніви. В результаті не зумієте вибратися з цупких лап комплексів, загрузнете в постійних сварках з коханим.

Заборона на сон головою до вікна

Цілком раціональне повір’я. Відкрита фрамуга – джерело протягу. А ночами повітря холодніше, ніж вечорами. Не дивно застудитися, заробити менінгіт.

Повір’я ж стверджують, що в віконце заглядає нечисть. Пробереться в голову, змусить накоїти дурниць. Потім доведеться знімати порчу або пристріт.

Прикмети про кімнатних рослинах в спальні

Зелень в приміщеннях корисна тільки при сонячному світлі. Листя виробляють кисень. А в темряві, навпаки, поглинають. Тому відбирають у сплячого частина життєво необхідного повітря. Прокинувшись в кімнаті, забитому квітами, людина відчуває нудоту, головний біль. Все через надлишок вуглекислого газу.

Деякі рослини ще й виділяють шкідливі речовини і отрути. Їх забороняють ставити біля ліжка, в дитячій і поруч з ліжком хворих.

Чи можна спати при світлі

Діти частина просять залишити нічник включеним. Це не страшно. А ось серйозний рівень освітленості в спальні – причина накопичення стресу. Ліхтарі, лампи, ілюмінація – перешкода для вироблення мелатоніну. Гормон необхідний для повноцінного відпочинку. Його відсутність у достатній кількості провокує постійну втому, в перспективі – занепад сил.

Мерехтіння ілюмінації провокує створення страхітливих образів – кошмарів.

Сон в одязі – шкода для втомленого тіла

Щоб якісно відпочити, потрібно позбутися від усіх способів тиску на організм. Тісні шати – це фактор роздратування нервової системи. Частина мозку напружується, намагаючись впоратися з впливом. Відпочити не виходить.

Лягайте в ліжко голяка або в зручній, вільної, м’якою одязі. Нижня білизна, шкарпетки, пов’язки на очі – провокація для неспокійного розуму.

Думка психологів

Забобони – це зовсім не жарти явище. Як встановлювати ліжко – справа індивідуальна. Але узгодити положення ложа з віруваннями необхідно, радять психологи. Справа в тому, що переконання проникають в підсвідомість. А ця частина особистості піддається регулюванню найменше.

Підсвідомі установки впливають на наше самопочуття. В даному випадку, формують безперервний стрес. Адже той, хто лежить регулярно стикається з дискомфортом, викликаним неправильним (на думку підсвідомості) розташуванням меблів. Витікає енергія чи ні – невідомо. Але стрес забезпечений.

Психологія рекомендує звірятися з внутрішніми переконаннями. Налаштовані на традиційне формування повсякденності – дотримуйтеся заборонних повір’їв. Схильні до новаторства і бунту – відкиньте прикмети геть.

Чи можна злякатися дверного отвору, несподівано прокинувшись? Людину зі здоровою психікою така дрібниця не злякає. Швидше, несприятливо позначиться на нервах постійна суєта домашніх. Потрібно домовлятися, щоб не заважати іншим відпочивати.

Що буде, якщо спиш головою до вікна і ногами в бік дверей

Несприятливі обставини не впливають моментально. Неправильне положення на кілька днів не приведе до біди. У відрядженні або в гостях можна особливо не концентруватися на положенні дивана чи іншого ложа, ігнорувати домисли.

Постійне ігнорування заборон загрожує нервовими зривами. Люди навіть не помічають, як втома переростає в критичні стрес. Зовні такий проявляється:

 1. неконтрольовані спалахи агресивності, сльозами, підвищеної уразливістю. Навіть невинне зауваження або жарт викликає розлад.
 2. Появою хронічних захворювань, які важко піддаються лікуванню звичайними методами.
 3. Зривом планів, появою перешкод. Невдачі переслідують, як за законом підлості.
 4. Втратою працездатності та подальшими неприємностями службового спрямування.
 5. Зростанням конфліктності. Конфронтація з домочадцями не припиняється. Подружжя, не витримавши випробування, розлучаються.

Але ж просто виправити негативну ситуацію. Потрібно прислухатися до предків і пересунути ложе. Спробуйте. Може, така непримітна річ зробить вашу сім’ю щасливішою. ​​

Сонник - тлумачення снів