До чого свербить права п’ята: значення прикмети для жінок і чоловіків

До чого свербить права п’ята, комусь таке питання здасться дивним, але не все так просто. Наші предки надавали значення багатьом речам, які могли відчувати на собі або помічати в навколишньому світі. Прикмети і забобони складалися століттями, а грунтувалися на спостереженнях за тим, що ж відбувалося після того, як засвербів ніс або брову, вийшло чхнути або дорогу перейшла Чорна кішка.

У наші дні мало, хто вірить прикметам. Ще менше людей знають їх добре. Тим часом це дуже цікава і глибока тема.

Наприклад, вже одиниці зможуть точно сказати, що чекали наші предки, якщо свербіла п’ята. Але, виявляється, свої значення були навіть у цього явища. Велику роль відігравало на лівій або правій нозі відчувався свербіж. Прикмети з цього приводу розрізняються кардинально.

Так, якщо свербить права п’ята, то прикмета обіцяє більше хорошого. Ліва, навпаки, говорила про недобрих знаках долі.

до чого свербить п’ята на правій нозі, що говорять різні прикмети?

Для початку обов’язково варто звернути увагу на те, що якщо свербіла будь-яка п’ята, люди здавна вірили в знаки майбутнього шляху, поневірянь далеко від дому. А ось що чекає в цій дорозі: важкі митарства, невдачі, образи, втрати або успіх, везіння, добрі вісті, знахідки – вже залежить від того, на лівій або правій нозі свербить п’ята.

ще одне не менш поширене тлумачення прикмети свідчить, що потрібно чекати новин.

крім того, будь-яке відчуття п’яткового свербіння, народ пов’язував з різкими змінами в погоді. Якщо це траплялося взимку, то чекали відлиг і туманів (права п’ята) або морозів, буранів, хуртовин (ліва). Влітку говорили про наближення дощової погоди (права) або припускали настання посухи (ліва).

Якщо говорити в загальних рисах, то свербіж в правій п’яті завжди за народними тлумаченнями обіцяв більше позитивних моментів. Наприклад, несподівані знахідки, приємні сюрпризи, виключно добрі вісті. Тому говорили про те, що потрібно швидше займатися важливими справами, адже будь-яке заняття буде виходити найкращим чином.

Доказів таких повір’їв до наших днів дійшло багато. Права сторона вважалася поверненою до Бога. Саме тому три рази плювали через ліве плече, вставати вранці говорили з «правильної», «тієї» ноги, а в дорогу радили відправлятися, переступаючи поріг правою ногою.

Якщо зібрати всі значення, до чого свербить права п’ята, то отримаємо наступне:

 • несподіване, швидке подорож;
 • приємні клопоти по дому;
 • найкраще дозвіл довгих справ, роботи, мучили питань;
 • добрі вісті;
 • новини від старих друзів;
 • гучне і велике застілля;
 • поява вдалих обновок: речей, одягу або взуття.
 • несподівані знахідки, виграші.

Втім, іноді говорили, що права п’ята свербить до того, що:

 • доведеться від когось тікати;
 • або, навпаки, за кимось ганятися.

Цікаво, що на цьому прикмети про дане явище не вичерпують себе. У народі також поділяли свербіж у жінок і чоловіків, по днях тижня і навіть часу доби, коли його вдалося відчути.

що означає прикмета в залежності від дня тижня

Як видно, велика частина забобонів носить позитивний характер. Але навіть добрих ознак так багато, що їх в результаті спостережень поділяли по днях тижня.

понеділок

наприклад, якщо свербить права п’ята в понеділок, то тлумачать це переважно як вірний знак вдалих покупок в найближчому майбутньому. Справа стосується всього: від одягу, до найбільших придбань.

Вівторок

вівторок несе в собі знаки намічається довгого шляху. Причому не тільки в прямому сенсі слова, а й переносному. Тобто, в майбутньому чекає або дорога з дому кудись, або починання в якійсь довгій і кропіткій роботі.

середовище

А ось в середу свербіж обіцяє марні клопоти і порожні переживання. Щоб цього не сталося, радять відпочити, а важливі справи відкласти на потім.

четвер

відразу два значення у свербіння в четвер.

По-перше, його тлумачать, як поява нових друзів, зав’язування нових знайомств.

По-друге, іноді говорять про те, що людину, почухав праву п’яту, чекають не найприємніші розмови.

П’ятниця

і в цей день відразу два значення.

Найприємніше обіцяє найближчим часом великі і галасливі застілля, збори разом всіх родичів і друзів.

Менш приємне говорить про необхідність пояснювати свої вчинки, виправдовуватися або навіть червоніти за вчинені діяння.

субота

У цей день знаки не дуже приємні. Вони говорять про втрату улюбленої речі. Правда, люди вірили, що замість такої невдачі в майбутньому трапиться набагато більш цінна знахідка, так що сильно переживати не варто.

Неділя

Дуже ймовірно, що в цей день зачесалася права п’ята знаменує зміну погоди. Найчастіше в кращу сторону.

якщо п’ята свербить у жінок

свербіж у правій п’яті у жінок може означати:

 • Поліпшення відносин з чоловіком після сварок і недомовленості. Дозвіл всіх образ і чвар.
 • поліпшення фінансового становища в сім’ї, підвищення чоловіка по роботі.
 • У вагітних-вірний знак легких пологів. У дитини буде міцне здоров’я.
 • що віщує чоловікам?

  Трактування прикмети для молодих і дорослих чоловіків зустрічаються такі:

 • Для молодого і неодруженої людини-знак довгої дороги, але крутого повороту в житті в кращу сторону після неї.
 • Знову ж таки, для неодружених свербіж у правій п’яті в чоловічі дні тижня (понеділок, вівторок або четвер) обіцяв зустріч з м’якою і поступливою дівчиною – ймовірно, майбутньою дружиною.
 • Для сімейних чоловіків права п’ята свербить до великих сварок, а, може, навіть до розлучення. Але якщо свербіж відчувається на світанку, то, навпаки, можна чекати поліпшення «погоди в будинку».
 • П’ята свербить на убуваючу місяць – не дуже приємний знак наближаються великих витрат. А якщо свербіж спостерігається кілька днів поспіль, то це обіцяє хвороба.
 • Але на зростаючу місяць прикмети віщує удачі, легкі гроші і складаються найкращим чином справи.
 • ДО РЕЧІ, свербіж спочатку в лівій п’яті, а потім правою вважали передвісником бурхливого кар’єрного росту.
 • права п’ята свербить у дівчини

  Багато речей в стародавні часи намагалися передбачати незаміжнім дівчатам. Навіть можна звернути увагу, що велика частина будь-яких ворожінь практикувалися саме вільними дівчатами. Вони намагалися зрозуміти, яка у них буде сім’я і чи скоро відбудеться доленосна зустріч з тим єдиним.

  Ось і свербіж в правій п’яті для незаміжніх дівчат іноді розцінювався з окремим змістом:

 • Наприклад, вірили, що зачесалася права п’ята призведе до романтичних побачень і довгих прогулянок під зростаючою місяцем (до речі, тут теж додаткового визначали, росте місяць або убуває).
 • Якщо незабаром зачешется ще й ліва п’ята, то говорили про швидке заміжжя.
 • Якщо частина тіла свербить на убуваючу місяць, навпаки, обіцяв докучливі залицяння з боку немилого людини.
 • свербіж справа в п’яті напередодні або на великі православні свята говорить про похід в гості, участі у великих гуляннях.
 • Бажання почухати п’яту на світанку пов’язували з отриманням в майбутньому цінних подарунків.
 • Значення від часу доби

  Можна також надавати значення того часу доби, коли свербить права п’ята. Для таких випадків прийнято розділяти день на першу (до полудня) і другу (після полудня) половину дня.

 • Ранкові години, як правило, обіцяють хороші знаки. Переважно вони говорять про вдалі зустрічі, хороших починаннях у справах, спокійній дорозі.
 • У вечірні години свербіж віщує наступаючі зміни, які будуть нести позитивні зрушення.
 • важливо! Слід врахувати і такий момент, що не будь-який свербіж вважався тією чи іншою прикметою. Наприклад, укуси комах, загоюються ранки або алергічна реакція – не несуть в собі доленосного сенсу, тому і не трактуються.

  якщо п’ята засвербіла збоку

  У народі прийнято вважати, що це ознака майбутньої дороги. Ліва п’ята-знак довгих поневірянь, труднощів і негараздів. Права-сперечаються справ, вдалих знахідок в дорозі і гарного закінчення поїздки.

  Висновок

  Як виявилося, значень у прикмети, коли свербить права п’ята не одне, не два, а десятки передбачень. Звичайно, такий купу знаків склався в народі непросто так, а завдяки досвіду цілих поколінь наших предків. А вже вірити їх порад чи ні, кожен нехай вирішує сам.

  З точки зору сучасної людини, можна впевнено сказати, що програмування себе на певний розвиток подій має свою силу. У будь-якому випадку, коли чекаєш чогось хорошого, підсвідомо робиш кроки до досягнення найбільш сприятливого результату.

  але якщо прикмета обіцяє щось неприємне, то засмучуватися не має сенсу. Краще відмовитися від знаків і всупереч усьому постаратися відволіктися яким-небудь улюбленою справою.

  Сонник - тлумачення снів