З яким роком збігається календар 2020 року?

Кожна людина знає, що крім звичайних років, раз на чотири роки людству доводиться переживати рік високосний, в якому виявляється на один день більше, ніж зазвичай, не 365 днів, а 366. Цей додатковий день накопичується внаслідок того, що астрономічний рік, тобто період обертання Землі навколо Сонця, на 6 годин довше звичайного календарного року. За чотири роки ці шість годин складаються в зайві добу, і ми одержуємо додатковий день календаря, 29 лютого. І ось 2020 рік як раз виявляється тим самим містичним, жахливим і прекрасним високосним роком.

Чому збігаються календарі різних років

І звичайно, кожна людина протягом свого життя не раз помічав, що календарі різних років можуть повторювати один одного. Що перше січня одного року трапляється в той же день тижня, що й перше січня іншого року. Що його день народження час від часу відбувається в один і той же день тижня.

Ми приймаємо таке збіг як належне і часто навіть не замислюємося, чому воно відбувається. Але, звичайно, помічаємо, що календарі сусідніх років ніколи не повторюються. Між співпадаючими календарями повинно пройти більше років, іноді шість, іноді одинадцять, а трапляється і так, що календарі повторюють один одного лише через 28 років.

Не будемо зупинятися на математичній стороні справи, вона детально описана в цій статті, а зауважимо, що календар високосного року може збігтися тільки з календарем іншого такого ж року, адже 29 лютого є лише в такому році.

Число днів у високосному році, як і кількість днів у звичайному році, не є кратними 7, за кількістю днів тижня. Якщо б це сталося, то календарі сусідніх років точно повторювали один одного. А значить, повинна існувати сім варіантів календарів звичайних років і сім варіантів календарів високосних років, за кількістю днів тижня, з яких може починатися рік.

З-за цього і відбувається повторення календарів різних років, і їх же розбіжність.

Збіг календаря високосних років

Дізнатися, з яким роком буде збігатися календар чергового, 2020 високосного року, або згадати який рік він повторював у минулому, досить просто. Адже цей рік стоїть осібно серед інших років. У ньому є додатковий день 29 лютого, який робить можливим збіг календарів таких років. І відбувається таке повторення кожні 28 років.

Тому, щоб визначити, календар якого року співпаде з календарем 2020 року, ми повинні додати або відняти від цієї цифри 28 років.

Але також слід пам’ятати про великих перервах між високосними роками, які відбуваються кожні 200 років. Найближчий такий восьмирічний перерву станеться на початку 22 століття, коли за високосним роком 2096 буде такий же рік 2104. Це внесе свої корективи в підрахунок співпадаючих календарів, але до цієї події ще потрібно дожити.

Збіг календаря 2020 року за роками:

Календар, що збігається з календарем 2020 року минулого: 1992, 1964, 1936, 1908

Календар, що збігається з календарем 2020 року в майбутньому: 2048, 2076

Підведемо деякі підсумки сказаного. Календар будь-якого року з часом повторює календар іншого року. Це збіг легко підрахувати, воно підкоряється строгим математичним закономірностям. Календар високосного року може збігтися лише з календарем іншого такого ж року, і ця подія відбувається кожні 28 років.

Сонник - тлумачення снів