Місячний календар рибалки 2020. Найкращі дні для клювання

Бувалий рибалка трепетно ставиться до свого заняття, а тому завжди, перш ніж йти, не тільки приготує снасті і приманки, але також подивиться Місячний календар рибалки. Адже сидіти з вудкою добре, але все-таки повернутися додому з гарним уловом — ще краще! Давайте розберемося, як же впливають на клювання риби різні фази Місяця.

Фази Місяця для гарного клювання риби

Не кожен день у місячному місяці однаково гарний для лову риби. Не кожен місячний день риба однаково добре клює. Адже риба — такий же живий організм, як і ми, люди, а значить точно також схильна впливу зміни місячних фаз. Так і середовище, в якому живе риба, вода, найбільше на планеті піддається впливу тяжіння Місяця, що викликає припливи і відливи.

Найменше поки вивчено вплив зміни місячних фаз на електромагнітне поле Землі, до стану, якого всі живі організми, а особливо ті, що живуть у водному середовищі, дуже чутливі. Але в тому, що такий вплив є, і воно також має вплив на поведінку риб сумнівів бути не може.

Розглянемо, як впливають на клювання риби різні місячні фази і знаходження нічного світила в зодіакальних сузір’ях.

Зростаюча і щербатий Місяць для клювання риби

Період зростаючого Місяця ми спостерігаємо з закінчення Молодика до Повного місяця. Це перші дві чверті місячного місяця. На самому початку цього періоду клювання риби зазвичай низький, вона ще не відійшла від Молодика, і не активна. Ловити в перші три дні після Молодика практично нічого.

Зате потім інтенсивність клювання починає поступово збільшуватися, слідом за зростаючим місячним диском. Свого апогею клювання досягає до кінця першої чверті, на 5-7 певний день і певний час тримається приблизно на одному рівні. Ближче до повного місяця клювання починає слабшати. Активність риб у водоймах знижується.

Аналогічна ситуація спостерігається в третій і четвертій чвертях місячного місяця, на убуваючу Місяць. Відразу після Повного місяця клювання дуже слабкий, а от ближче до середини періоду, до 18-20 місячним діб, клювання досягає свого максимуму, такого ж, як при зростаючій. І точно також інтенсивність клювання спадає до Молодика.

Молодик і повний місяць для клювання риби

Молодик і повний Місяць — найбільш невдалі для риболовлі періоди місячного місяця. У цей час відбувається перерозподіл потоків енергії в живих організмах і неживих тілах, і риби дуже чутливі до цих змін. Вони втрачають апетит, у них знижується рухова активність, вони воліють пасивно перечікувати цей смутний час.

Тому вирушати на риболовлю у дні Повнолуння і Новолуння не слід. Краще перечекати кілька днів і тоді вже розраховувати на солідний улов.

Аналогічно, не слід займатися риболовлею в дні сонячних і місячних затемнень.

Зодіакальні сузір’я, позитивно впливають на клювання риби

Вченими — іхтіологами, зокрема в роботах іхтіолога Р. В. Нікольського, встановлено, що крім чергування місячних фаз на активність риб надає перебування нічного світила в тому чи іншому зодіакальному сузір’ї. І якщо не враховувати цього положення, то навіть самий вдалий по фазі місячний день, можна повернутися додому зовсім без риби.

Запам’ятовувати всі тонкощі визначення сприятливого для риболовлі місячного дня простому рибалці — любителю не обов’язково, адже знайти потрібний сприятливий день дуже легко у Місячному календарі, складеному справжніми професіоналами своєї справи.

Але для загальної інформації відзначимо, що найбільш сприятливими для лову риби виявляються знаки Риб, Рака та Скорпіона.

Сприятливі дні для рибної ловлі в 2020 році по місяцях:

Сприятливі періоди для гарного клювання на кожен місяць.

Січень 2020

На зростаючому Місяці: 1, 27, 28 січня;

На убуваючому Місяці: 9, 17, 18, 19 січня.

Лютий 2020

На молодий Місяць: 5, 6, 7, 24 лютого;

На убутному Місяці: 14, 15 лютого.

Березень 2020

На зростаючому Місяці: 4, 5, 31 березня;

На убуваючому Місяці:12, 13, 21, 22, 23 березня.

Квітень 2020

На молодий Місяць: 1, 27, 28, 29 квітня;

На убутному Місяці: 9, 17, 18, 19 квітня.

Травень 2020

На зростаючому Місяці: 6, 25, 26 травня;

На убуваючому Місяці: 15 і16 травня.

Червень 2020

На молодий Місяць: 2, 3, 22, 30 червня;

На убутному Місяці: 11, 12, 13 червня.

Липень 2020

На зростаючому Місяці: 1, 27, 28 липня;

На убуваючому Місяці: 8, 9, 10, 18, 19 липня.

Серпень 2020

На молодий Місяць: 23, 24 серпня;

На убутному Місяці: 5, 6, 15, 16 серпня.

Вересень 2020

На зростаючому Місяці: 1, 19, 20, 28, 29, 30 вересня;

На убуваючому Місяці: 11 і 12 вересня.

Жовтень 2020

На молодий Місяць: 17, 18, 25, 26, 27 жовтня;

На убутному Місяці: 8, 9, 10 жовтня.

Листопад 2020

На молодий Місяць: 22 і 23 листопада;

На убутному Місяці: 4, 5, 6, 13, 14 листопада.

Грудень 2020

На молодий Місяць: 19, 20, 21 грудня;

На убутному Місяці: 2, 3, 11, 12, 29 грудня.

Підведемо деякі підсумки сказаного. Клювання риби, її активність, безсумнівно залежить від положення Місяця в зодіакальних сузір’ях і від зміни місячних фаз. Спостерігається поступово посилення клювання в період від Молодого до першої чверті, і від Повного місяця до третьої чверті, і поступово зниження інтенсивності клювання від першої чверті до повного місяця, і від третьої чверті до Молодика. В Повню й Молодик інтенсивність клювання мінімальна. Найкращим чином впливає на клювання знаходження нічного світила в знаках Риб, Рака та Скорпіона. Дізнатися точно сприятливий для поїздки на риболовлю день можна в нашому Місячному календарі.

Сонник - тлумачення снів