Висадка петунії у відкритий грунт за Місячним календарем 2020 року

Одним з найпопулярніших у садівників квіткових рослин, які використовуються для прикраси дачного або садового ділянки, для ландшафтного дизайну, є петунія. Краще висаджувати розсаду петунії у відкритий грунт в сприятливі дні за Місячним календарем 2020 року. Коли і як правильно висаджувати розсаду петунії у відкритий грунт читаємо далі.

Коли розсаду петунії можна пересаджувати у відкритий ґрунт? Ознаки.

Процес вирощування розсади петунії досить тривалий за термінами. Він займає від двох до трьох місяців, а саму розсаду зазвичай висаджують в кінці травня, але іноді і в квітні. Якщо все зробити правильно, то дуже скоро петунія починає цвісти, і її цвітіння триває до кінця серпня.

За той час, поки розсада росте, садівники вже починають формувати майбутній кущ, роблячи прищіпку, обрізаючи верхню частину пагонів разом з точкою зростання. Таким чином в грунт висаджується вже невеликий кущик петунії, з 3-5 пагонами.

Яких-небудь визначальних ознак, за якими можна судити, що петунія вже готова до пересадки немає. Головним у виборі часу пересадки виявляється погода. Петунія — рослина теплолюбна, і хоча сучасні гібриди здатні витримувати невеликі заморозки, ризикувати здоров’ям рослини не варто, а висадку петунії у відкритий грунт краще проводити тоді, коли загроза нічних заморозків остаточно минула.

Для більшої частини нашої країни заморозки остаточно відступають в кінці квітня — початку травня, і тому це час і вважається ідеальним для висадки петунії в грунт. Попередньо, за два — три тижні до висадки, розсаду починають загартовувати, виносячи на день в більш прохолодне приміщення, наприклад на веранду. Таке загартоване рослина краще переносить пересадку в грунт, швидше приживається на новому місці, і раніше починає цвісти.

Іноді садівник бачить, що петунія переросла, її кущі стали просто величезними, кількість пагонів сягнула 8-10 штук. У цьому випадку можна нічого не робити і пересадити в грунт така рослина, але можна зайнятися і живцюванням, тобто обрізати кілька пагонів петунії і посадити їх в домашній міні-парник, обгорнувши рослина плівкою. Такі живці дають корені через 2-3 тижні, і їх також можна буде пересадити в ґрунт.

Але слід пам’ятати, що пересадка будь-якої рослини є для нього джерелом стресової ситуації, яку можна пом’якшити, якщо скористатися Місячним календарем сприятливих днів. В такому календарі вказані дні для пересадки розсади, коли допомагати рослині прижитися у відкритому грунті буде наше нічне світило-Місяць.

Які фази Місяця найкраще підходять для пересадки петунії у відкритий ґрунт?

Більшість квіткових рослин пересідають в грунт або сідають насінням виключно в дні, коли Місяць перебуває у фазі зростання. І в цьому немає нічого дивного, адже саме зростаюча Місяць чинить стимулюючий вплив на надземну частину рослини, наповнюючи його життєво необхідними соками і поживними речовинами. А це, в свою чергу, дозволяє рослині швидше освоїтися на новому місці і почати пишно цвісти.

Отже, головне правило, яке потрібно дотримуватися пі посадці саджанців петунії в грунт — це висаджувати саджанці на зростаючу Місяць.

Природно, не можна стверджувати, що при посадці розсади в грунт у дні ущербної Місяця, рослина відразу загине. Цього, звичайно ж не станеться. Але процес адаптації рослини, звикання, відновлення, триватиме довше, і весь цей період рослина виявиться ослабленим і схильним різним захворюванням. Хлороз, фітофтороз, чорна ніжка — всі ці хвороби легше всього атакують саме ослаблені рослини, без належного догляду, і висаджені в дні, несприятливі для цього.

Тому, ми рекомендуємо при висадці саджанців петунії прислухатися до порад Місячного календаря і не здійснювати висадку на убуваючу Місяць, а тим більше не робити цього у дні Молодика і Повного місяця.

Петунія — рослина дуже невибаглива і невибаглива у догляді, але це не означає, що за нею взагалі не потрібен ніякий догляд. Чим більш уважним виявиться садівник до свого рослині, тим з більшою вдячністю сприйме воно цю турботу, а для квітів це означає рясне і тривале цвітіння.

Зверніть увагу на сприятливі для посадки петунії дні, зазначені у нашому Місячному календарі, і насолоджуйтеся зворушливою красою цього розкішного квітки все довге літо.

Сприятливі дні для висадки розсади петунії у відкритий грунт в 2020 році

Висаджуємо саджанці петунії в грунт виключно на фазу зростаючого Місяця, а також у дні Квітів, за деяким винятком.

Березень 2020

Висадка – 2, 3, 8, 29, 30 березня;

Добриво – 8, 16, 17, 18, 26, 27, 28 березня;

Квітень 2020

Посадка— 7, 8, 25, 26, 27 квітня;

Добриво— 5, 6, 13, 14, 22, 24 квітня;

Травень 2020

Висадка — 4, 5, 23, 24 травня;

Добриво – 2, 3, 10, 11, 20, 21, 29, 30 травня;

Червень 2020

Посадка — 1, 2, 28, 29 червня;

Добриво— 6, 7, 8, 16, 17, 25, 26 червня;

Липень 2020

Посадка — 25, 26 липня;

Добриво— 4, 13, 14, 15, 23, 24, 31липня;

Серпень 2020

Посадка — 21, 22 серпня;

Добриво— 1, 10, 11, 20, 27, 28, 29августа;

Підведемо деякі підсумки сказаного. Саджанці петунії зростає приблизно 2-3 місяці і висаджувати її в грунт починають в останніх числах квітня — травня. Щоб уникнути ускладнень, які можуть виникнути у рослини після пересадки, робити посів насіння на розсаду петунії також слід в сприятливі дні за Місячним календарем на 2020 рік.

Сонник - тлумачення снів