Коли садити петунію на розсаду в 2020 році за Місячним календарем?

Петунія — надзвичайно красиве рослина сімейства пасльонових, прекрасна прикраса будь-якого саду, тераси або будинку. Вирощують петунію з допомогою розсади, яку отримують самостійно, висіваючи насіння петунії. Краще проводити її у сприятливі дні посадки на розсаду петунії за Місячним календарем в 2020 році.

Скільки росте розсада петунії?

Петунія прийшла до нас з Південної Америки і спочатку була дуже теплолюбних і примхливим квіткою. Але з появою численних гібридних форм, виведених селекціонерами, вирощування петунії стало можливим практично в будь-якому куточку нашої країни, навіть на півночі.

Петунію садять як однорічні рослина, і тому щороку навесні садівник стикається з необхідністю підготувати розсаду петунії, адже вирощують її насінням.

Приступаючи до посіву насіння петунії, слід заздалегідь подумати про те, в який саме час планується пересадка розсади у відкритий грунт. Якщо висадка в грунт планується в кінці травня або початку червня, то посів насіння слід починати на початку березня.

Спеціально підготовлений грунт для посіву насіння можна придбати в магазині або приготувати самому. Насіння висаджуються прямо в грунт — субстрат, іноді навіть вкритий невеликим шаром снігу для попередньої стратифікації насіння, що дозволить їм вирости міцним і здоровим.

Перші паростки у петунії з’являються приблизно через тиждень після посіву, а через 8-12 тижнів розсада виявляється готова до пересадки у відкритий грунт.

Також слід пам’ятати про те, що саджанці петунії потребують обов’язкової пікіровці і прищіпки. Першу пікіровку проводять після того, як у розсади з’являються 2-3 справжніх листочки. При необхідності проводять і другу пікіровку.

Прищіпку розсади проводять при утворенні у петунії 4-5 справжніх листочків, і також проводять два — три рази за період росту розсади. Прищіпка дозволяє отримати розлогі пишні кущі петунії.

Всі ці операції дадуть максимальний ефект при проведенні їх за Місячним календарем сприятливих дат для тієї чи іншої операції.

Які фази Місяця найкраще підходять для посадки на розсаду петунії?

Посів насіння на розсаду петунії слід обов’язково проводити, користуючись порадами Місячного календаря. Це допоможе надалі уникнути багатьох неприємностей, хвороб, і навіть появи шкідників. А розсада, посіяна з урахуванням впливу фаз Місяця, буде рости міцним і здоровим.

Як і будь-яка квіткова рослина, петунія виявляється дуже залежна від чергування місячних фаз. У дні спадною Місяця сокорух у розсаді виявляється направлено до кореневої системи, в дні зростаючої Місяця сокорух змінює свій напрямок на протилежне, і спрямовується до втеч.

Природно, що для отримання міцних саджанців, насіння краще посіяти на зростаючу Місяць. Тоді й сама розсада буде міцною, і цвісти рослина буде інтенсивніше і довше.

Не висівають насіння петунії в Новолуння і Повнолуння. Ці дні не годяться для будь-яких робіт з рослинами, так як зміна напрямку сокоруху, що відбувається в ці дні, послаблює рослину, і воно виявляється піддається різноманітним негативним впливам.

Аналогічно, і пікіровку, тобто пересадку підросла розсади в іншу ємність, слід проводити на зростаючу Місяць. Тоді саджанці легше переносять пересадку і краще приживаються на новому місці.

А ось прищіпка розсади навпаки проводиться у дні спадною Місяця, адже відтік рідини з надземної частини робить її менш схильні до травм. При проведенні прищіпки на убуваючу Місяць, розсада швидше відновлюється, знижується ризик зараження збудниками різних захворювань і шкідниками.

Причому дуже важливо пам’ятати, що не кожен день у тій чи іншій місячної фазі виявляється сприятливим для проведення різних операцій з розсадою. Адже крім знаходження Місяця в спадної або зростаючої фазі, на життєдіяльність рослин впливають і інші фактори, врахувати які звичайному квітникарю складно. Це знаходження Місяця в різних зодіакальних сузір’ях, кожне з яких по-своєму впливає на родючість і ріст рослини, а також вплив планет. Всі ці чинники вже враховані у нашому календарі сприятливих дат, яким і слід користуватися для успішного вирощування саджанців цієї прекрасної квітки.

Сприятливі дні для посадки насіння на розсаду петунії в 2020 році

Посів насіння добре проводити в деякі дні Квітів, а також знаку Діва на зростаючому Місяці, удобрювати грунт при проходженні нічного світила знаків Коренів, пікіровка сприятлива на знакові деяких знаків Коренів при зростанні Місяця, а прищіпка проводиться на убутному Місяці в знаках Квітів і Коренів.

Січень 2020

Посів насіння – 7, 8 січня;

Добриво – 4, 5, 6, 13, 14, 22, 23 січня;

Пікіровка – 4, 5, 6 січня;

Прищіпка – 13, 14, 15, 16 січня.

Лютий 2020

Посів насіння – 3, 4 лютого;

Добриво – 1, 2, 10, 11, 18, 19, 28, 29 лютого;

Пікіровка – 1, 2, 28, 29 лютого;

Прищіпка – 10, 11,12, 13 лютого;

Березень 2020

Посів насіння – 2, 3, 8, 29, 30 березня;

Добриво – 8, 16, 17, 18, 26, 27, 28 березня;

Пікіровка – 8 березня;

Прищіпка – 10, 11 березня.

Квітень 2020

Посів насіння – 7, 25, 26, 27 квітня;

Добриво – 5, 6, 13, 14, 22, 24 квітня;

Пікіровка – 5, 6 квітня;

Прищіпка – 13, 14 квітня.

Травень 2020

Посів насіння – 4, 5, 23, 24 травня;

Добриво – 2, 3, 10, 11, 20, 21, 29, 30 травня;

Пікіровка – 2, 3 травня;

Прищіпка – 10, 11 травня.

Червень 2020

Посів насіння – 1, 2, 28, 29 червня;

Добриво – 6, 7, 8, 16, 17, 25, 26 червня;

Пікіровка – 25, 26 червня;

Прищіпка – 18, 19, 20 червня.

 Підведемо деякі підсумки сказаного. Виростити самостійно саджанці можна, але для цього потрібно суворо дотримуватися правил посіву та вирощування, а також враховувати вплив місячних фаз на рослину. Саджанці розвиваються 2-3 місяці до їх пересаджування у відкритий грунт, і за цей час кілька разів проводиться пікіровка і прищіпка. Ці операції слід проводити радячись з Місячним календарем. Ну а отримати пишні і довговічні квіти петунії можна користуючись розрахованими нами сприятливими днями на висадку розсади петунії у відкритий грунт за Місячним календарем на 2020 рік.

Сонник - тлумачення снів