Строки збирання цибулі і часнику за Місячним календарем у 2020 році

Городники часто цікавляться, як домогтися не тільки хорошого врожаю цибулі та часнику, а також зберегти його на всю зиму. Велику роль у цій справі відіграє час прибирання. В цьому нам допоможе Місячний календар 2020 року, який підкаже сприятливі Місячні дні для збору врожаю.

Напевно, вже ніхто не стане сперечатися з тим, що Місяць має свою, досить значний вплив на всі процеси, що відбуваються в рослинах. У період зростання Місяця посилюється сокорух від кореневої до надземної частини рослини. У період Місяця, що убуває напрямок руху соків змінюється на протилежне. Це чергування руху соків то стимулює активне зростання надземної частини рослини, то сприятливо впливає на ріст коренеплодів.

Відразу після Повного місяця, соки з надземної частини рослини починають йти в кореневу частину, а до Xix їх концентрація, а значить, кількість корисних речовин в головках досягає свого максимального значення.

Саме цей період найбільш сприятливий для прибирання. У Молодика в їхніх голівках накопичується найбільше корисних речовин, які легко зберігатися цілий рік. При цьому самі головки будуть зберігатися краще, менше схильні до гниття, довше залишаться твердими.

Відмінно підходить для прибирання коренеплодів день Молодиком. А ось на зростаючу Місяць, а також в повний Місяць прибирати урожай не можна категорично. У них буде менше всього корисних речовин, вони не будуть довго зберігатися, швидше швидше псуватися.

Як визначити час збирання цибулі та часнику

Визначити готовність для збору врожаю цибулі, а також часнику можна візуально, по ряду ознак, які добре знайомі багатьом садівникам — городникам.

Готовність часнику визначається за його бульбочкам”, які повинні розкритися, оголивши насіння. При цьому нижні листки починають жовтіти, у той час як його верхні листки, а також сам стебло все ще будуть залишатися зеленими.

Готовність лука визначається по-іншому. Дозрілий овоч лягати на землю, його пір’я починають жовтіти, а потім сохнути. В цей час на землі, що вже сформувалася, готова до прибирання цибулина.

Приступаючи до збору врожаю, слід пам’ятати про те, що виробляти збирання цих культур слід в суху погоду. За два тижні до збору врожаю полив лука припиняють, а полив часнику при помірно вологому літо можна взагалі не проводити.

Після прибирання головки підсушують, а потім розвішують або розкладають в сухому приміщенні для остаточного підсихання. Стебла цибулі видаляють після того, як вони засохнуть, стебла часнику можна обрізати відразу, залишивши невеликий шматочок, 3-5 сантиметрів завдовжки.

Зразкові терміни збирання цибулі та часнику

Часник, а також цибулю садять як восени, так і навесні. Але осінній озиму цибулю рідко вирощують на цибулини. У нього найчастіше використовують зелень, наприклад, для салатів. Збір зелені проводять по мірі відростання.

Весняний цибулю садять як для отримання зелені, так і на голівку. Для отримання зелені садять насінням, на голівку — використовують цибулю-сіянку.

Приблизний термін збирання головок ярого лука в зонах з помірним кліматом середина серпня — початок вересня. Збір врожаю головок озимої цибулі в тих регіонах, де проводять його посадку, проводиться в кінці липня — початку серпня.

На відміну від цибулі, озимий часник садять виключно на голівку, як та ярий, але строки збирання їх різні.

Прибирання озимого часнику може початися вже в кінці червня, але частіше його прибирають в липні. Приблизний термін збирання ярого часнику — друга половина серпня.

Сприятливі дні для збирання цибулі і часнику за Місячним календарем у 2020 році

Збір урожаю, а також закладка на зберігання проводиться на убуваючому Місяці, а також в день Новомісяччя, коли концентрація корисних речовин в головках максимальна. Найкраще в дні Плодів, а також Коренів, що відповідає зодіакальним знаком Овна, Тельця, Лева, Стрільця, Козерога (за винятком знака Діва).

Червень 2020

Повня 5 червня, строки збирання на убуваючому Місяці з 6 по 20 червня;

Краще в найсприятливіші дні Плодів і Коренів – 6,7,8,14,15,16,17 червня.

Липень 2020

Повня 5 липня, строки збирання врожаю на убутному Місяці з 6 по 19 липня;

Краще в найсприятливіші дні Плодів і Коріння – з 11 по 15 і 20 липня.

Серпень 2020

Повня 3 серпня, строки збирання на убуваючому Місяці з 4 по 18 серпня;

Краще в найсприятливіші дні Плодів і Коріння – з 7 по 11, а також 17 і 18 серпня.

Вересень 2020

Повний місяць 2 вересня, прибирати урожай на убутному Місяці з 3 по 16 вересня;

Краще в найсприятливіші дні Плодів і Коріння – з 3 по 8, а також 13 та 14 вересня.

Жовтень 2020

Повний місяць 2 жовтня, строки збирання на убуваючому Місяці з 3 по 15 жовтня

Краще в найсприятливіші дні Плодів і Коріння – з 3 по 5, а також 11 і 12 жовтня.

Листопад 2020

Повня 31 жовтня, збирати врожай на убутному Місяці з 1 по 14 листопада

Краще в найсприятливіші дні Плодів і Коренів – 1, 7 і 8 листопада.

До речі, ви можете також ознайомитися з сприятливими днями для посадки цибулі і часнику під зиму в Місячному календарі.

Що робити, якщо не встигли прибрати цибулю і часник в сприятливі дні?

Головне, зберігати спокій. Якщо у вас не вийшло прибрати цибулю і часник в дні Місяця, що убуває, значить потрібно дуже уважно поставитися до просушуванню головок, мінімізуючи ризик загнивання всього врожаю. Для початку виключіть зберігання в закритій тарі, без вентиляції. Після оцініть температуру і вологість приміщення для зберігання. Саме надмірна вологість може привести до загнивання головок.

Крім цього, потрібно здійснювати періодичні перевірки, сортувати і прибирати підгнилі цибулини. Сируваті цибулини просушувати окремо. А найкраще весь урожай заплести в косу або вінки і повісити прямо на кухні або сухому, продувається приміщенні. Так ви максимально зберегти врожай, декоруєте, а також дезинфицируете кухонний простір.

Сонник - тлумачення снів