Коли садити цибулю і часник під зиму в 2020 році за Місячним календарем?

Цибулю і часник відносяться до овочевим культурам, які прийнято саджати восени, під зиму, щоб навесні або на початку літа вже отримати урожай. Терміни посадки залежать від регіону і його кліматичних особливостей. Але також важливо керуватися сприятливими днями, які підкаже наш Місячний календар. Тільки в цьому випадку можна дійсно отримати багатий врожай цих смачних і корисних овочів.

Строки садіння цибулі і часнику під зиму в 2020 році

Багато садівники воліють проводити висаджування озимих цибулі і часнику, для того щоб мати можливість вже ранньою весною поласувати свіжою зеленою цибулею, або раніше зібрати урожай часнику. В цій процедурі немає нічого складного, але деякі тонкощі зобов’язаний знати кожен.

Перш за все, поговоримо про якість посівного матеріалу.

Для вирощування озимої цибулі на перо беруть звичайні цибулини цибулі — сіянки, розміром до трьох сантиметрів. Саме з таких луковок зросте соковите, густе перо, незамінний у вітамінних весняних салатах.

Цибуля на ріпку восени садять не у всіх регіонах, а там, де це практикується, садівники використовують для висаджування самі дрібні цибулинки.

Озимий часник садять також дрібними зубчиками в заздалегідь підготовлену грядку.

Тепер про терміни. Підібрати оптимальний термін для висаджування непросто. Адже зробити це потрібно до перших заморозків, але вже після того, як земля досить охолоне. Якщо посадити в дуже холодну грунт, вони не встигнуть пустити коріння, вкоренитися в ній, а значить, сенсу в такому висаджуванні не буде, так як вони почнуть вкорінюватися вже навесні.

Якщо посадити в дуже теплу землю, то вони не тільки укорінятимуться, а також підуть у ріст, а молоді паростки обов’язково вимерзнуть взимку. Це зведе нанівець усі надії садівника — городника на ранній урожай.

Тому озимий часник садять в кінці серпня — початку жовтня, в залежності від погодних умов, а іноді і в листопаді. А озимий садять цибулю трохи пізніше часнику.

В які Місячні фази садити часник і цибулю восени?

Посадка озимих цибулі і часнику в кінці вересня — середині жовтня залишає насінню достатньо часу на укорінення до настання справжніх морозів, але також дає садівникам досить широкий часовий коридор, для вибору справді сприятливих днів.

Тому садити насіння навмання не має сенсу. Вони, звичайно, можуть вирости, навіть дати деякий урожай, але його кількість, а також якість буде залишати бажати кращого.

При висаджуванні будь-якої рослини слід враховувати вплив зміни місячних фаз, які можуть допомогти рослині вкоренитися, але можуть загальмувати розвиток рослини, що призведе до його загибелі або ослаблення.

Посадка до настання морозів має на меті дати насінню можливість вкоренитися в грунті, а значить потрібно вибирати ті місячні дні, в які положення Місяця сприятливо для розвитку кореневої системи рослини.

Різні місячні фази по-різному впливають на різні частини рослини. Зростаюча Місяць стимулює ріст надземної частини, щербатий стимулює розвиток кореневої системи. Є навіть загальний принцип, за яким рослини з їстівної підземною частиною, садять на убуваючу Місяць, а рослини з їстівними листям на зростаючу. У Повню, а також Молодик висадку взагалі не виробляють.

Отже, садити цибулю і часник на зиму на головку потрібно на убуваючу Місяць, а на перо на зростаючу. Найсприятливіші дні для цього дні можна подивитися в Місячному календарі, який складений нашими кращими фахівцями з урахуванням всіх факторів, що впливають на зростання, а також укорінення рослин.

Сприятливі Місячні дні для садіння часнику і цибулі восени 2020 року

Для посадки цибулин сприятливими місячними днями будуть починаючи з першого дня після Повного місяця, а також весь період Місяця, що убуває. Особливо в дні Коренів, якщо виходить.

Серпень 2020

Повня 3 серпня, строки посадки на убуваючому Місяці з 4 серпня по 18 серпня;

Найсприятливіші дні Коренів – 10 та 11 серпня.

Вересень 2020

Повний місяць 2 вересня, значить терміни висадки починаються з 3 вересня по 16 вересня;

Найбільш вдалі дні для садіння — це дні Коренів: 6, 7, 8, а також 15, 16 вересня.

Жовтень 2020

Повний місяць 2 жовтня, терміни висадки на убуваючому Місяці з 3 жовтня по 15 жовтня;

Найсприятливіші місячні дні для Коренів – 3, 4, 5, 13, 14 жовтня.

Листопад 2020

Повня 31 жовтня, інтервал посадки з 1 по 14 листопада;

Сприятливі місячні дні, що припадають на дні Коренів – 1, 9, 10 листопада.

Сприятливі дні для садіння цибулі на перо під зиму 2020 року за місячним календарем

Для висадки на перо сприятливими місячними днями будуть починаючи з Молодого місяця, а також весь період зростаючого Місяця. Особливо в дні Листя, якщо виходить.

Серпень 2020

Молодик 19 серпня, терміни висадки на зростаючому Місяці з 20 по 31 серпня;

Найбільш вдалі дні Листя – 23 і 24 серпня.

Вересень 2020

Молодик 17 вересня, значить терміни посадки на зростаючому Місяці 1 вересня, а також у період з 18 по 30 вересня;

Найбільш вдалі дні Листя – 1 і 19, 20, 28, 29, 30 вересня.

Жовтень 2020

Молодик 16 жовтня, відповідно терміни висадки на зростаючому Місяці 17 по 30 жовтня;

Найвдаліші місячні дні Листя – 17, 18, 25, 26, 27 жовтня.

Листопад 2020

Молодик 15 листопада, значить терміни посадки на зростаючому Місяці з 16 по 29 листопада:

Найкращі місячні дні Листя – 22 і 23 листопада.

Підведемо деякі підсумки вищесказаного. Посадка цибулі і часнику під зиму повинна проводитися починаючи з кінця серпня по кінець жовтня, якщо тепло, а також у листопаді. Причому цибулю сідає трохи пізніше часнику. Посадка здійснюється в холодну землю, але до настання заморозків. До речі, ви також можете ознайомитися з сприятливими днями збирання цибулі і часнику за Місячним календарем в 2020 році. Дотримання правил агротехніки і Місячного календаря дозволяє отримати відмінний урожай.

Сонник - тлумачення снів