Повний місяць у 2020 році по місяцях. Час Блакитний Місяця

Місяць — єдиний природний супутник Землі, абсолютно унікальне явище в Сонячній системі. Ні в однієї іншої планети земної групи немає такого великого супутника. Тривалість Місячного місяця, тобто повний період обертання Місяця навколо Землі і, отже, повний цикл чергування місячних фаз, становить трохи більше 29 діб. Тому кожен місяць ми можемо спостерігати Молодик і повний Місяць.

Але іноді трапляється й таке, що в місяці може виявитися два Повні. У цьому випадку прийнято говорити про другому повноту місяця як про блакитний Місяць.

Повний місяць, час таємниць і загадок

Повний Місяць — це не просто дуже красиве явище у нашому небі. У всі часи саме з повним Місяцем людина пов’язував численні прикмети і магічний час, багаторазово підсилює всі наші бажання і наміри.

Можна згадати про те, що повний місяць вважається часом відьом і перевертнів, періодом активності нечистої сили. З повним місяцем пов’язують явище лунатизму чи інакше сомнамбулізму. У повню батьки намагаються не дати місячному світлу впасти на сплячу дитину.

За офіційною статистикою саме в цей період збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод, злочинів, безпричинних сварок, і інших прикладів деструктивного поведінки. Адже повний Місяць надає потужний емоційний і психічний вплив на людину. У особливо чутливих людей підвищується тривожність, розвиваються перезбудження, спалахи дратівливості і страху.

Повний Місяць впливає на фізіологічні процеси в організмі. Людина може відчувати дискомфорт, у нього підвищується тиск, збільшується апетит, загострюються хронічні захворювання.

Разом з тим, багато людей навпаки відзначають позитивний вплив повні. У них в цей момент збільшується фізична активність, з’являється натхнення, вони відчувають найбільш яскраві емоції.

Що можна і не можна робити в Повню

Вплив повного Місяця людина починає відчувати за два дні до самого явища і протягом двох днів після повного місяця. У ці дні слід поводитися максимально обережно:

– Не слід зловживати алкоголем і просто надмірно старатися в їжі.

– Не рекомендуються фізичні навантаження.

– Не бажано потрапляння місячного світла на голову.

– В повню не слід починати нові важливі справи і проекти, не слід планувати на ці періоди різні заходи.

– В особистих стосунках варто бути особливо уважними і обережними.

А окремо для скептиків зауважу, що незважаючи на сучасний розвиток науки, вплив повного Місяця на людину вивчений дуже слабо, і відкидати накопичені багатьма поколіннями знання і спостереження було б дуже необачним вчинком.

Супермісяць, що це за явище?

Справа в тому, що Місяць рухається навколо Землі не по круговим, а по витягнутій, еліптичній орбіті. Вона то наближається до Землі на 357 тисяч кілометрів, то видаляється до 406 тисяч кілометрів. Якщо дата повного місяця збігається з моментом максимального наближення Місяця до Землі, то таке повня називається супермісяць.

У супермісяць Місяць найбільш яскрава і велика. Це дуже красиве небесне явище, але і вплив повного місяця в ці дні максимально виражено. У 2020 році ми станемо свідками двох Суперлуний (плюс — мінус добу) – 10 березня і 8 квітня.

Календар Повнолуння в 2020 році по місяцях:

У 2020 році ми станемо свідками 13 повних місяців, але особливість цього року в тому, що в жовтні буде час Блакитний Місяця, так як в цьому місяці два повні. А в листопаді повного місяця не буде.

 • 10 січня 2020 року, Місяць у Раку, напівтіньове місячне затемнення (детальніше)
 • 9 лютого 2020 року, Місяць у Леві
 • 9 березня 2020 року, Місяць у Діві
 • 8 квітня 2020 року, Місяць у Терезах
 • 7 травня 2020 року, Місяць у Скорпіоні
 • 5 червня 2020 року, Місяць у Стрільці, напівтіньове місячне затемнення (детальніше)
 • 5 липня 2020 року, Місяць у Козерозі, напівтіньове місячне затемнення (детальніше)
 • 3 серпня 2020 року, Місяць у Водолії
 • 2 вересня 2020 року, Місяць у Рибах
 • 2 жовтня 2020 року, Місяць в Овні
 • 31 жовтня 2020 року, Місяць у Тельці, час Блакитний Місяця
 • 30 листопада 2020 року, Місяць у Близнюках, напівтіньове місячне затемнення (детальніше)
 • 30 грудня 2020 року, Місяць у Раку.

Чому люди у всі часи побоювалися дні Повнолуння? Напевно тому, що відчували приплив місячної енергії і розуміли, що ця енергія так потужна, що може посилити наміри і бажання людини. І дійсно в це потужний магічний час можна зробити багато, якщо вміти керувати своїми емоціями та по-справжньому знати, що хочеш.

Великий містик Михайло Опанасович Булгаков писав: “Бійтеся своїх бажань — вони мають властивість збуватися”. Мабуть російський класик мав на увазі саме цей час — дні Повнолуння і попереджав, що спочатку потрібно навчитися правильно бажати, а тоді вже використовувати могутню силу Місяця для реалізації своїх намірів.

Сонник - тлумачення снів