Місячний календар посадок перцю у відкритий грунт в 2020 році

Кожен садівник повинен розуміти, що навіть найкраща розсада перцю, може не дати планованого врожаю, якщо нехтувати правилами її висадки в грунт, а саме якщо не враховувати при цьому вплив Місяця, зміни її фаз руху по зодіакальним сузір’ях та інші фактори. Не кожен день може виявитися сприятливим для пересадки розсади, не кожна фаза Місяця підходить для цього. Наш Місячний календар посадок перцю у відкритий грунт в 2020 році допоможе дізнатися дійсно сприятливі дні для висадки підросла розсади на грядку.

Коли розсаду перцю можна пересаджувати у відкритий ґрунт? Ознаки.

На повний розвиток розсади у різних сортів перцю потрібно від 50 (ранньостиглі сорти) до 75 (пізньостиглі сорти) днів. В середньому, для більшості сортів перцю потрібно 60 днів для підготовки до пересадки розсади у відкритий або захищений грунт. Але при цьому не слід забувати і про температуру землі і повітря, адже перець не переносить заморозки. Саме тому висаджувати розсаду на грядку починають лише ближче до кінця травня, а в деяких регіонах навіть на початку червня. У тепличних господарствах терміни відрізняються. І виходячи з планованих строків пересаджування саджанців, садівник вибирає час для посадки насіння.

Як же зрозуміти, що рослина вже готове до того, щоб його пересадили на грядку?

Насамперед сама розсада перед пересадкою повинна грунтовно підрости. У розсади перцю утворюється 6-10 справжніх листочків. Стебла повинні бути доволі товстими, коренева система розвиненою. Рослина має досягати 20-25 сантиметрів у висоту.

До результату другого місяця вирощування розсада може почати утворювати бутони, тобто вступає в фазу цвітіння. Бажано, пересадити перці до настання цієї фази. Адже будь-яка пересадка рослин — це завжди стрес. А значить при ній можливі негативні реакції, які полягають у скиданні квітів, що призведе до зменшення врожаю.

Які фази Місяця найкраще підходять для пересадки перцю у відкритий ґрунт?

Перець вважається південним рослиною, адже коли-то він прийшов до нас з тропічних регіонів Латинської Америки, але зараз багато сортів перцю цілком успішно вирощуються в країнах з холодним і навіть суворим кліматом, у тому числі і в Росії.

Але не тільки від сорту перцю залежить його врожайність і успішність культивування. На життєдіяльність перцю, як і всіх інших рослин, робить свій вплив наше нічне світило, наша вірна помічниця Місяць. Однак, Місяць може бути не тільки помічницею, але і небезпечним шкідником, адже її вплив на зростання рослин в різні її фази може бути і позитивним, і негативним.

Для пересадки розсади перцю найкраще підходять дні, коли Місяць перебуває у зростаючої фазі, тобто дні першої і другої чверті місячного місяця. У ці дні соки в рослинах спрямовуються в надземну частину, що стимулює її ріст і швидке цвітіння, а значить і рясне плодоношення. Не кожен день в період зростання Місяця виявляється однаково корисним для рослини. В деякі дні Місяць не може надати свого позитивного впливу, інші положення Місяця може небезпечно послабити молоде рослина, йому не дати вкоренитися в грунті, загальмувати його розвиток.

Період Місяця, що убуває тим більше не є вдалим часом для пересадки саджанців перцю. У ці дні сокорух у рослині спрямоване вниз, до коренів, і розраховувати на швидкий ріст розсади та її подальше рясне плодоношення не слід. Хоча і при убуваючому Місяці є кілька цілком навіть сприятливих днів для пересадки розсади.

І найголовніше, не слід пересаджувати розсаду у дні Молодика і Повного місяця, які у садівників так і називаються критичними днями. У ці дні рослина краще залишити в спокої.

Визначити сприятливий для пересадки день самому дуже складно. Для цього доведеться врахувати дуже багато різних астрологічних чинників. Але наш Місячний календар посадок перцю у відкритий грунт в 2020 році ці дні вже визначив і записав. Садівникові залишається лише підібрати найбільш підходящий для нього сприятливий день і провести в цей день висадку розсади.

Сприятливі дні для висадки перцю у відкритий грунт в 2020 році

Місячний календар посадок перцю у відкритий грунт використовує знаходження зростаючої Місяця в родючих знаках Зодіаку, а також дні Плодів і деяких днів Коренів.

Березень 2020

6, 7, 8, 25, 26марта.

Квітень 2020

2, 3, 4, 5, 6 і 30 квітня.

Травень 2020

1, 2, 3, 27, 28, 29, 30 травня.

Червень 2020

23, 24, 25, 26 червня.

Липень 2020

21, 22, 23, 24 липня.

Підведемо деякі підсумки вищесказаного. Пересадка готової розсади перцю у відкритий ґрунт операція важлива і дуже відповідальна. Для пересадки перцю розсада повинна вирости до 25 сантиметрів і утворити 6-10 справжніх листків. Бажано провести пересадку до початку цвітіння розсади і в сприятливий для цього місячний день. Наш Місячний календар посадки перцю розсадою в 2020 році підкаже найсприятливіші дні випадають на період зростаючого Місяця, але також важливо при цьому враховувати і знаходження Місяця в зодіакальних сузір’ях.

Сонник - тлумачення снів