Місячний календар посадки перцю на розсаду в 2020 році

Перець є однією з тих овочевих культур, міцно завоювали своє місце на наших городах і без яких неможливо уявити наш стіл. Будь-який садівник знає, що для хорошого врожаю можна використовувати Місячний календар посадки перцю розсадою в 2020 році. Цей незамінний помічник садівника-городника підкаже, коли можна садити перець на розсаду, а коли цього робити не можна. Дізнатися сприятливі дні посадки перцю на розсаду можна в нашій статті.

Скільки росте розсада перцю?

Говорячи про це овоч, ми в першу чергу згадуємо знаменитий солодкий болгарський перець, оскільки саме його сорти садівники ось вже багато десятиліть успішно вирощують на своїх ділянках. Незважаючи на те, що його батьківщиною є теплі тропічні і субтропічні райони Центральної Америки, сучасні сорти перцю мають все більше європейське походження, і не дарма цей перець називається болгарським.

Солодкий перець вирощують по всій території нашої країни, від спекотного півдня, то холодної півночі, десь у відкритому грунті, де-то в теплицях. При цьому звичайно для його вирощування використовується його розсада.

Для отримання розсади перцю слід посадити його насіння, краще попередньо пророщені, у спеціально підготовлений грунт. Розсада росте досить довго, тому саджати перець починають одним з перших. Вже в кінці лютого в середній смузі Росії садівники приступають до посадки його насіння.

Скільки ж повинні рости саджанці перцю, перед висадкою їх в грунт?

В залежності від сорту, цей процес може займати від 50 до 75 днів, але в середньому від посадки насіння до висадки розсади в ґрунт проходить два місяці. Це слід враховувати, вибираючи сприятливий день для посадки перцю за Місячним календарем.

Які фази Місяця найкраще підходять для посадки на розсаду перцю?

Найважливіше питання, яке щовесни задає собі справжній садівник — це коли ж садити насіння на розсаду, в дні спадної або зростаючої Місяця, а може бути краще зробити це в повний Місяць?

Вплив місячних фаз на те, як скоро проросте розсада, чи буде вона стійкою і здоровою, або навпаки ослабленою і хворий, надзвичайно велико. Адже саме перші дні життя всякого рослини є найбільш значущими для його подальшого зростання і розвитку, і, найголовніше для садівника, визначальними для отримання майбутнього врожаю.

Запам’ятайте! Перець слід садити виключно на зростаючу Місяць, саме ця місячна фаза виявляється найбільш сприятливою для росту надземної частини рослини, його стебла, листя, плодів. При зростаючому Місяці всі поживні речовини, які містяться в насінні і в грунті спрямовуються в його надземну частину, що дозволяє більш швидко отримати хорошу, міцну розсаду.

Щербатий Місяць більше сприяє розвитку кореневої системи, підземної частини рослин, що також непогано, але в даному випадку не є головним. Адже культивуючи перець садівник розраховує отримати урожай плодів, основа розвитку яких закладається вже на етапі посадки насіння.

І звичайно, будь-який садівник повинен пам’ятати про те, що не можна садити насіння будь-якої рослини в дні Повного місяця, молодика, сонячного або місячного затемнення. Це дуже небезпечні дні, вплив яких на розвиток рослини складно передбачити, але найчастіше воно виявляється негативним. У ці дні відбувається перерозподіл поживних речовин, змінюється напрямок сокоруху в рослині, а сама рослина виявляється ослаблене. Негативно ці дні впливають і на насіння, а значить на їх проростання і ріст розсади.

Сприятливі дні для посадки насіння перцю на розсаду в 2020 році

Місячний календар посадки перцю використовує знаходження зростаючої Місяця в родючих знаках Зодіаку, а також дні Коренів.

Січень 2020

4, 5, 6, 27, 28 січня.

Лютий 2020

1, 2, 5, 6, 7, 24, 28, 29 лютого.

Березень 2020

4, 5, 8, 26, 27, 28, 31 березня.

Квітень 2020

1, 5, 6, 24, 27, 28, 29 квітня.

Травень 2020

2, 3, 6, 25, 26, 29, 30 травня.

Червень 2020

2, 3, 22, 25, 26, 30 червня.

Підведемо деякі підсумки сказаного. Перець на розсаду починають садити вже в кінці січня, в лютому або на початку березня. З моменту проростання насіння до висадки розсади в грунт повинно пройти не менше 60 днів, залежно від сорту. Садять насіння на зростаючу Місяць. Сприятливі дні на висадку розсади перцю у відкритий грунт за Місячним календарем на 2020 рік покажуть, коли можна пересаджувати його у відкритий ґрунт, щоб урожай в кінці літа порадував і душу, і серце садівника.

Сонник - тлумачення снів