Календар сонячних і місячних затемнень в 2020 році

Кожен рік ми маємо можливість спостерігати затемнення Сонця і Місяця. Вплив сонячних і місячних затемнень на нашу планету надзвичайно велике і, як правило, має яскраво виражений негативний характер. Ось чому так важливо знати календар сонячних і місячних затемнень в 2020 році, щоб не планувати на ці дні важливі справи і поїздки. Це період для розслаблення і відпочинку.

Сонячне затемнення

Природа сонячного затемнення ні для кого не становить особливої таємниці, в той час як його містична сторона все ще викликає запеклі суперечки і серед науковців, і серед астрологів.

Сонячно затемнення відбувається в той момент, коли Місяць загороджує сонячний диск для земного спостерігача. Зрозуміло, що така подія відбувається лише тоді, коли Сонце, Місяць і Земля шикуються на одній лінії, а значить Сонце висвітлює протилежний від нас бік Місяця, Місяць у фазі нового місяця.

Сонячне затемнення може бути повним, частковим і кільцеподібним. При повному затемненні Місяць повністю перекриває сонячний диск. При приватному Місяць частково перекриває сонячний диск. А при кольцеобразном затемненні Місяць виявляється надто далеко від Землі, щоб повністю закрити сонячний диск.

У рік може відбутися до п’яти сонячних затемнень, але повними з них можуть бути тільки два. Це пов’язано з особливістю взаємного обертання Землі і Місяця навколо Сонця.

Місячне затемнення

Місячне затемнення не менш яскраве і захоплююче небесне явище. Але його механізм відрізняється від механізму сонячного затемнення. Ніяке інше небесне тіло не встає між Землею, Місяцем, але земна тінь може впасти на поверхню нашого супутника і приховати її від сонячних променів.

Природно, що така подія також можливо лише коли Сонце, Земля і Місяць шикуються в одну лінію, але тепер ближче до Сонця виявляється Земля. А значить для того, щоб місячне затемнення відбулося, Місяць має бути у фазі Повного місяця.

Місячні затемнення також буваю повними або приватними, але кільцеподібних місячних затемнень бути не може. Все-таки розміри Землі набагато перевищують розміри нашого природного супутника. Зате існують напівтіньові Місячні затемнення, коли Місяць опиняється в області часткового затемнення Сонця. Такі явища звичайно не спостерігаються неозброєним оком, адже змінюється лише яскравість Місяця, але вплив їх на нашу планету нітрохи не менше, ніж вплив повних затемнень.

Найчастіше в році трапляється два місячних затемнення, а максимальна їх кількість може дорівнювати чотирьом.

Що таке кривава Луна?

Кривава Луна — астрономічне подія набагато більш рідкісне, ніж місячне затемнення. Просто тому, що спостерігати кривавий Місяць можливе лише при повному місячному затемненні. Тільки тоді поверхню Місяця раптом стає темно-червоною, зловісної, надзвичайно таємничою.

Між тим, механізм цього явища досить просто, і появі кривавої Місяця ми зобов’язані наявністю у Землі атмосфери.

При повному місячному затемненні прямі сонячні промені вже не досягають поверхні Селени, але до неї спрямовуються сонячні промені, скривлені атмосферою планети. Їх кількість невелика і легше всього атмосферу проходять промені червоної частини спектра, що і забарвлюють поверхню Місяця в колір крові.

У 2020 році повних місячних затемнень не буде, а значить і Кривавої Місяця. Тільки в 2021 році ми зможемо знову побачити це барвисте і по-своєму страшне явище.

Календар сонячних і місячних затемнень в 2020 році по місяцях

У 2020 році нас чекає безліч затемнень, зупинимося на них докладніше:

10 січня 2020 року — напівтіньове місячне затемнення.

Максимум в 22:09:59 МСК. Спостерігається в Росії, Україні, Білорусі та інших країнах Європи, а також в Австралії, Африки і Азії.

Відбудеться 20 градусі сузір’я Рак, Сонце в 20 градусі Козерога. У сфері впливу виявляться сімейні відносини, відносини з рідними і близькими, особливо що живуть в одному будинку. Так як Рак ще й відповідає за емоції, то це може бути дуже складним. Також у цей день не варто купувати нерухомість, земельні ділянки, а також робити великі покупки. Також Рак належить до стихії води — тому небезпека може виходити звідси. Як мінімум надійно закривайте свої крани, коли виходите з дому.

До змін протягом року повинні бути готові люди, народжені з 7 по 13 січня і з 9 по 15 липня. Нехай смуга затемнень виявиться для вас злітною смугою.

5 червня 2020 року — напівтіньове місячне затемнення.

Максимум в 22:24:55 МСК. Спостерігається по всій Росії, крім Східної Сибіру і Заполяр’я, а також в Україні, Білорусі, інших країнах Європи. Азії, Африки та Австралії. Найкраще його буде видно на Мадагаскарі.

Відбудеться 15 градусі сузір’я Стрілець, Сонце в 15 градусі Близнюки. У сфері впливу виявиться далекі поїздки. Відповідно не варто планувати подорож за кордон, і починати будь-який процес довгостроковий процес навчання. Коли затемнення пройде, може, цей крок може здатися передчасним. Якщо все таки треба їхати, максимально приведіть в порядок свої емоції, намагаючись не реагувати на події в дорозі.

Це затемнення дає можливість людям, народженим з 3 по 9 червня і з 4 по 11 грудня, внести у своє життя необхідні зміни.

21 червня 2020 року — кільцеподібне сонячне затемнення

Максимум в 9:41 МСК. Спостерігається по всій Росії, крім Східної Сибіру і Заполяр’я, а також в Україні, Білорусі, інших країнах Європи. Азії, Африки та Австралії.

Сонце і Місяць затемнення потрапляють в 1 градус Раку. У сфері впливу виявляться сімейні відносини, відносини з рідними і близькими, особливо що живуть в одному будинку. Так як Рак ще й відповідає за емоції, то це може бути дуже складним. Також у цей день не варто купувати нерухомість, земельні ділянки, а також робити великі покупки. Також Рак належить до стихії води — тому небезпека може виходити звідси. Як мінімум надійно закривайте свої крани, коли виходите з дому.

Люди, народжені з 15 по 24 червня, а також з 20 по 26 вересня, з 19 по 25 грудня і з 18 по 24 березня зможуть значимо змінити своє життя.

5 липня 2020 року — напівтіньове місячне затемнення.

Максимум у 07:29:51 МСК. Спостерігається в Північній і Південній Америках.

Відбудеться 15 градусі сузір’я Козерога, Сонце в 15 градусі Раку. У сфері впливу виявляться стосунки на роботі, особливо з керівництвом, а також сприйняття будь-якого керівництва, включаючи державної влади. Так як Козеріг ще й відповідає за чітку структуру, то це може бути дуже складним, особливо у сфері оформлення документів, отримання довідок. Також у цей день не варто влаштовуватися на роботу або звільнятися. Коли затемнення пройде цей крок може здатися передчасним. Також Козеріг відноситься до стихії землі — тому небезпека може виходити звідси.

До змін протягом року повинні бути готові люди, народжені з 2 по 8 липня і з 1 по 7 січня.

30 листопада 2020 року — напівтіньове місячне затемнення

Максимум у 12:42:49 МСК. Спостерігається в Південно-східній Азії, Австралії, Америці.

Відбудеться 8 градусі сузір’я Близнюки, Сонце в 8 градусі Стрільця. У сфері впливу виявиться інформація і короткі поїздки. Відповідно не варто садити за кермо в цей день і взагалі вирушати в короткі поїздки. Якщо все таки треба їхати, потрібно максимально привести в порядок свої емоції, включити спокійну музику і намагатися не реагувати на події в дорозі. Так як саме в цей день комунікабельність і здатність домовлятися знаходиться на дуже низькому рівні.

Це затемнення дає можливість людям, народженим з 1 по 6 червня та з 1 по 9 грудня, внести у своє життя необхідні зміни.

14 грудня 2020 року — повне сонячне затемнення.

Максимум в 19:15 МСК. Спостерігається в Чилі, Аргентині, а також на південно-заході Африки.

Сонце і Місяць затемнення потрапляють в 24 градус Стрільця. У сфері впливу виявиться далекі поїздки. Відповідно не варто планувати подорож за кордон, особливо довгі перельоти. Якщо все таки потрібно летіти, максимально привести в порядок свої емоції, намагаючись не реагувати на події в дорозі.

Люди, народжені з 12 по 18 грудня, протягом 2021 року використайте свій шанс змінити життя на краще.

Що робити в день сонячного або місячного затемнення?

У цей період можна опрацьовувати негативні емоції, страхи і сумніви. Можна і потрібно в ці дні відмовитися від куріння і алкоголю і ви маєте можливість більше ніколи не повертатися до цих згубних звичок.

За 30 хвилин до затемнення почніть виписувати свої недоліки на папір, а потім спаліть в керамічному посуді. Залишки згорілої папери змийте водою в унітазі. Будьте обережні з вогнем, так як це все-таки не звичайний день.

За 10 хвилин до моменту затемнення прийміть контрастний душ. У момент самого затемнення пориньте в медитацію свого щасливого майбутнього. На цьому практика опрацювання затемнення закінчилася.

Підведемо деякі підсумки сказаного. Щорічно ми можемо побачити кілька сонячних і місячних затемнень, які є найважливішими астрономічними подіями, всебічно впливають на наше життя. Період між сусідніми сонячними і місячними затемнениями називається коридором. Коридор затемнень в 2020 році відбудеться тричі, причому перший коридор буде продовженням коридору затемнень з грудня 2019 року.

Сонник - тлумачення снів