Кольорові сни хто бачить і до чого сняться, добре це чи погано дослідження фахівців

Кольорові сни здатні бачити практично всі люди. Події в них можуть бути пророчими, а можуть бути пов’язані з тим, що відбувалося протягом дня. Яскраві кольорові сни часто передбачають позитивні зміни, тому потрібно враховувати, що в них сталося. До того ж, важливо звертати увагу на те, які саме відтінки переважали в нічний грезе. У кожного з них власна інтерпретація.

Чому кольорові сни

Щоб зрозуміти, чому сни кольорові, потрібно звернутися до досліджень фахівців. Неодноразово проводилися експерименти, які були покликані пояснити цей феномен.

Одна група дослідників висунула точку зору, згідно з якою всі люди бачать тільки яскраво забарвлені бачення. Але не всі здатні розрізняти кольорові і чорно-білі сни. Хтось просто не запам’ятовує відтінки, тому може вирішити, що не бачить їх вночі.

Інша група вчених дотримується протилежної думки. Вони вважають, що всі бачать лише чорно-білі сюжети, а після пробудження можуть несвідомо надавати той чи інший тон є предметів.

Єдиної думки про те, чому сняться кольорові сни, не існує. Найпопулярніша точка зору пов’язана з тим, що насиченість і яскравість сновидінь безпосередньо залежить від подій останніх днів або тижнів. Чим більше їх було, чим сильнішими були випробовувані від них емоції, тим більше вірогідність появи яскравих сюжетів.

Ще в давнину вважали, що насичені картинки видає перевантажений мозок. Втома, проблеми і клопоти призводять до того, що нічні мрії містять велику кількість різних кольорів. Якщо ж мова йде про измождении і повній відсутності сил, то, навпаки, сюжети будуть бляклими і тьмяним.

Дослідники говорять і про те, що всі відтінки мають різний емоційний окрас. Чорний колір найчастіше пов’язують з депресією, проблемами, горем, а червоний — з небезпекою. У ті моменти, коли людина відчуває серйозне емоційне напруження, в нічних образах можуть переважати тони, з якими він асоціює ту чи іншу ситуацію.

Чому сняться кольорові сни постійно? Це може вказувати на насичене життя, яскраві емоції в реальності, на наявність проблем і прихованих переживань. Необхідно аналізувати кожен колір окремо, а також сюжети, які є в сновидіннях.

Хто бачить кольорові сни

Вчені з’ясували й те, хто бачить кольорові сни частіше інших. Виявилося, що у людей з добре розвиненим інтелектом і творчими здібностями більше шансів подивитися яскраво забарвлені сновидіння.

Кольорові сни сняться людям, пов’язаним з творчими професіями. Насамперед мова йде про художників і музикантів. Іноді живописці зізнаються, що сюжети деяких картин вони побачили саме вночі, а лише потім втілили їх у реальність.

Крім того, яскраві образи є наступним групам населення:

 • Лівші. Пов’язано це з тим, що за образне мислення та уяву відповідально праве півкуля мозку. А у лівшів саме воно розвивається краще.
 • Жінки також більш чутливі до яскравих картинок, ніж чоловіки. Вони в півтора рази частіше бачать кольорові видіння.
 • Чим молодша людина, тим більше у нього шансів побачити насичений сюжет. Тому діти в більшості випадків згадують саме яскраві сновидіння.
 • Люди, які перед відпочинком подивилися яскравий фільм, практично напевно зможуть побачити насичені картинки.
 • Після емоційного і цікавого дня ймовірність появи яскравих образів підвищується.

Але всім сняться кольорові сни? Дослідники вважають, що ні. Літнім людям найчастіше є чорно-білі образи. Це пов’язують з тим, що в їх молодості переважало чорно-біле телебачення. Тож у сучасної молоді при досягненні похилого віку більше шансів бачити насичені кольорами сюжети.

Кольорові сни: до чого сняться

Коли є кольорові сни, до чого сняться образи, буде залежати від декількох факторів. Тут важливо врахувати, який саме відтінок привидівся, а також те, в який момент приснився сюжет.

Якщо раніше вам були тільки чорно-білі образи, а потім раптово з’явилися кольорові сни, що це значить, розібратися нескладно. Ці зміни вказують на процес дорослішання. Необов’язково йдеться про дітей або підлітків. Для дорослих людей сновидіння може означати переломний момент у житті, відмова від будь-яких помилкових уявлень, серйозні зміни. Образи говорять про те, що пора брати відповідальність на себе, і переходити до дорослим дій.

Кольорові сни збуваються вони чи ні, буде залежати від дня, у який вони сняться. Наприклад, вважається, що в ніч на п’ятницю є більш точні символи. І чим яскравіше вони були, тим більше ймовірність того, що сюжет втілиться в життя.

До чого сняться кольорові сни жінці чи чоловіку, буде залежати і від їх деталей. Згадайте, з якою сферою життя були пов’язані нічні марення. Можливо, ви зможете знайти в них підказку. Пам’ятайте і про те, що на зростаючу місяць ймовірність побачити віще сновидіння більше.

Значення кольору у сні

 • Червоний

  До чого сниться по соннику Червоний колір

 • Помаранчевий

  Сонник що значить Помаранчевий колір

 • Жовтий

  Значення Жовтого кольору в сні по соннику

 • Зелений

  До чого сниться Зелений колір уві сні по соннику

 • Блакитний

  Блакитний колір значення по соннику

 • Синій

  Синій колір по соннику що значить

 • Фіолетовий

  Фіолетовий колір в сні що значить по соннику

Для вірної інтерпретації образів необхідно врахувати і конкретне значення кольору у сні. Пригадайте, які переважали відтінки, і зверніться до наступної інформації для тлумачення:

 • Фіолетовий колір говорить про бажання звільнитися, зламати перепони, що існують лише в голові. Це ознака того, що людину ось-ось накриє осяяння, яке повністю змінить його життя. Крім того, образ натякає на відкривається істину, розуміння, на боротьбу з обманом. Фіолетовий також вказує на творчий потенціал, на натхнення і нові відкриття. Найближчим часом сновидця чекає щось незвичайне і прекрасне.
 • Синій є уособленням духовних якостей. Часто він натякає на доброту, щастя й щирі почуття. Точне значення кольору допоможуть розкрити інші деталі сновидіння. Іноді сині відтінки свідчать про бажання позбутися від щоденних турбот і труднощів. Це може бути ознакою того, що людина потребує відпочинку, самоті і умиротворення. Можливо, ви відчуваєте прагнення хоча б недовго побути на самоті, щоб обміркувати все, що відбувається. Цей колір також уособлює глибину думок.
 • Блакитні предмети також є втіленням позитивних якостей характеру. Цей легкий тон свідчить про відкритість, ясності, радості. Він може натякати на прагнення до миру, гармонії, спокою. Блакитний натякає на те, що потрібно приділити час духовної складової.
 • Білий колір втілює невинність і чистоту. Найчастіше він має відношення до думок людини, говорить про внутрішньої гармонії. Мова може йти про те, що ви тільки прагнете знайти спокій, або вже змогли досягти його. Для точної інтерпретації нічних мрій враховують, були білі предмети чистими, або на них була бруд. У цьому випадку образ пов’язаний з поганими вчинками, внутрішнім дисбалансом, депресією.
 • Традиційно жовтий — це колір радості та щастя. Це відтінок сонця, яке уособлює літо, тепло, новий урожай. Але при інтерпретації враховують те, в якому вигляді з’явився цей тон. Наприклад, осіннє листя рідко означають щось хороше. Вони символізують внутрішній занепад, смуток, тугу за минулим. Цей образ може натякати на душевні терзання і муки, відчуття безвиході.

Зелені речі у видіннях можуть свідчити про надії і прагнення до кращого життя. Традиційно це колір оновлення і щастя. Витоки інтерпретації пов’язані з травою і листям дерев. Зелений — це символ весни і початку нового щасливого періоду.

Відтінок може натякати на те, що спляча людина прагне до змін. Це — знак втоми від минулого, бажання почати робити те, що зробить щасливим. Зелений може вказувати на невдоволення тим, що відбувається в сьогоденні. У цьому випадку він спонукає до активних дій.

Але важливо врахувати, що саме набуло смарагдовий тон в нічному сюжеті. Якщо мова йде про зелених очах, це вважається підсвідомою, уособленням обману, небезпеки і ризику. Можливо, людина і справді зіткнеться з недобросовісними людьми.

Червоний тон пов’язаний з задоволеннями, пристрастю, сильними почуттями й емоціями. Присутність в сновидінні предметів цього кольору вказує на неприборканий характер сновидця, на те, що він не може протистояти своїм пристрастям. Це прагнення потурати власним бажанням і шукати задоволення.

Ще один варіант інтерпретації червоних речей — бажати розкішного життя. Про це може говорити яскрава червона машина, яку ви мали бачення. Якщо ж були червоні квіти, і ви їх підносили в дар, це може бути натяком на сильні почуття, які ви відчуваєте насправді.

Чорний традиційно трактують, як символ смутку, депресії, біди або неприємностей. В темряві від людини приховані таємниці, які неможливо розгадати без яскравого світла. А невідомість часто попереджає про ризик і небезпеку. Мова може йти про внутрішні розбіжності, про дисбаланс, відсутність спокою.

Часто чорні предмети є відображенням депресії, в яку занурюється спляча людина. Це — ознака відчаю, пригнічених емоцій, нереалізованих амбіцій. Колір може натякати на тугу за минулим.

Рожеві і пастельні відтінки — уособлення наївності, внутрішньої чистоти, піднесених почуттів. Але це значення може підсилюватися, і в цьому випадку буде вказувати на інфантильність, перебування у вигаданому світі, відсутність зв’язку з реальністю.

Іноді колір натякає на бажання жити простим життям, позбавленим труднощів і проблем. Людини, якому він сниться, не приваблюють складні цілі. Він жадає легкості в житті. Правда, це призводить до відсутності відповідальності, до прагнення перекласти обов’язки на інших людей. Мрійливість, яка характерна для людини, віддаляє його від реальності. Необхідно знайти баланс між внутрішніми потребами і зовнішніми обставинами. Неможливо постійно перебувати у власних фантазіях.

Кольорові сни — це добре чи погано

Багато замислюються про те, кольорові сни — це добре чи погано. Фахівці поспішають заспокоїти, оскільки нічого дивного в подібних явищах немає. У більшості випадків кольорові сни — це нормально, оскільки бачити їх може будь-яка людина.

Однак варто занепокоїтися, якщо ви завжди бачили лише чорно-білі бачення, а потім раптово вони придбали яскраві кольори. Якщо вас це лякає і насторожує, варто звернутися до лікаря. Це може бути сигналом про нездорової активності мозку, тому потрібно пройти обстеження.

Дослідження фахівців

Цікаві експерименти вчених пояснюють, яким людям сняться кольорові сни. На цю тему проводили неодноразові дослідження. Більшість фахівців дотримуються думки, що ще століття тому люди бачили тільки чорно-білі сюжети.

Проведені досліди свідчать також і про те, що люди сприймають лише образи, які є під час нічного відпочинку. А вже потім підсвідомість зіставляє побачене з тим, що відбувається в реальності. Так символи отримують конкретну картинку, а також колір. Хоча це відбувається не у всіх випадках.

Американські вчені збирали статистичні дані про те, чи пам’ятають люди, які кольори переважали у їх видіннях, і були вони там взагалі. Виявилося, що більшість не в змозі взагалі є запам’ятати образи. А от люди з високим рівнем інтелекту найчастіше пам’ятають сюжети і зазначають їх яскравість і насиченість. Згідно з даними опитування, яскраві сновидіння характерні для 20% жителів.

Дослідження на тему кольорових бачень проводили і російські вчені. Вони визначили, що частота появи яскраво забарвлених сюжетів залежить від віку людини. Чим він молодший, тим частіше вони йому сняться. Літнім людям вже складніше побачити насичені сни.

Наприклад, після 50 років ймовірність того, що людині присняться яскраві деталі, складає всього 20%. Дослідники пов’язують це з тим, що в молодості емоції сильніше, і їх більше. А в літньому віці більшість людей воліють спокій. Почуття стають не такими сильними, що впливає і на область нічних мрій.

Кольорові сни: ознака шизофренії

Існує поширена думка, що кольорові сни — ознака шизофренії. Це уявлення склалося у минулому. Психіатри початку 20-го століття вважали, що тільки пацієнти з діагнозом шизофренія здатні бачити розфарбовані бачення. Однак сьогодні дослідження довели неспроможність цієї думки.

Статистика говорить про те, що шизофреніки в 20 разів частіше спостерігають яскраві сюжети. При цьому типі психологічного розладу мозок видає незвичайні і насичені картинки. Люди, які страждають від шизофренії, спостерігають вночі власні страхи і побоювання. Це неусвідомлені образи, які можуть включати яскраві і незвичайні поєднання кольорів. До того ж, пацієнти з розладом частіше запам’ятовують побачене вночі, ніж звичайні люди.

Однак це не є доказом того, що будь-який кольоровий сон можна вважати ознакою шизофренії. Пацієнти в змозі запам’ятати побачене завдяки власним страхам. Підвищена сприйнятливість дозволяє шизофренікам бачити і пам’ятати самі дивні сюжети.

Але конкретної зв’язку між хворобою і барвистими образами вчені не виявили. Якщо вам є насичені сюжети, і ви переживаєте про те, чи не страждаєте від шизофренії, згадайте деталі бачень. У пацієнтів з психологічним розладом переважають кошмари і нездорові образи. У звичайних людей цього не спостерігається.

Сонник - тлумачення снів