До чого свербить ліва п’ятка: значення прикмети

Наші предки надавали значення багатьох речей, які могли відчувати на собі або помічати у навколишньому світі. Прикмети і забобони складалися століттями, а грунтувалися на дотепних спостережень за тим, що відбувалося після того, як зачесався ніс або брову, вийшло чхнути або дорогу перейшла чорна кішка.

У наші дні мало хто вірить прикметами. Ще менше людей знають їх добре. Між тим, це дуже цікава і глибока тема.

Наприклад, вже одиниці зможуть точно сказати, що чекали наші предки, якщо свербіла п’ятка. Але, виявляється, свої значення були навіть у цього явища. При цьому, велику роль відігравало те, на лівій або правій нозі відчувався свербіж. Прикмети з цього приводу різняться кардинально.

Так, якщо свербіла права п’ятка, то, в основному, прикмета обіцяла більше хорошого. Ліва, навпаки, говорила про недобрі знаки долі.

До чого свербить п’ятка на правій нозі, що говорять різні прикмети?

Для початку варто обов’язково звернути увагу на те, що якщо свербіла будь-яка п’ята, люди здавна вірили в знаки майбутнього шляху, поневірянь далеко від дому. А ось що чекає в цій дорозі: тяжкі поневіряння, невдачі, образи, втрати або успіх, везіння, добрі вести, знахідки – вже залежить від того, на лівій або правій нозі засвербіла п’ятка.

Ще одне не менш поширене тлумачення свербіння в п’ятах говорить, що потрібно чекати новин.

Крім того, будь-яке відчуття, що засвербіла п’ятка, народ пов’язував з різкими змінами погоди. Якщо це траплялося взимку, то чекали відлиги і туманів (права п’ятка) або морози, снігопади, хуртовини (ліва). Влітку говорили про наближення дощової погоди (права) або передбачали настання посухи (ліва).

Якщо говорити в загальних рисах, то свербіж у правій п’яті завжди за народним тлумачень обіцяв більше позитивних моментів. Наприклад, несподівані знахідки, приємні сюрпризи, виключно добрі вісті. Тому говорили про те, що потрібно швидше займатися важливими справами, адже будь-яке заняття буде виходити найкращим чином.

Доказів таких повір’їв до наших днів дійшло багато. Права сторона вважалася зверненою до Бога. Саме тому три рази плювали через ліве плече, вставати вранці говорили з «правильної», «тієї» ноги, а в дорогу радили вирушати, переступаючи поріг правою ногою.

Всі дійшли до нашого часу прикмети від свербіння в правій п’яті можна зібрати разом. Як правило, їх тлумачили так:

 • несподіване, швидке подорож;
 • приємні клопоти по будинку;
 • найкраще дозвіл довгих справ, роботи, мучивших питань;
 • добрі вісті;
 • новини від старих друзів;
 • гучне і велике застілля;
 • поява вдалих обновок: речей, одягу або взуття.
 • несподівані знахідки, виграші.

Втім, іноді говорили також, що права п’ята свербить до того, що:

 • доведеться від когось тікати;
 • або, навпаки, за кимось ганятися.

Цікаво, що на цьому прикмети зачесавшейся правої п’яти не вичерпують себе. В народі також поділяли свербіж у жінок і чоловіків, по днях тижня і навіть часу доби, коли його вдалося відчути.

Що значить прикмета в залежності від дня тижня

Як видно, велика частина забобонів з бажанням почухати праву п’яту носить позитивний характер. Але навіть добрих ознак так багато, що їх у результаті спостережень розділяли по днях тижня.

Понеділок

Наприклад, свербіж у правій п’яті у понеділок тлумачили переважно як вірний знак вдалих покупок в найближчому майбутньому. Справа стосувалася все: від одягу до самих великих придбань.

Вівторок

Вівторок ніс у собі знаки наміченого довгого шляху. Причому не тільки в прямому сенсі слова, але і переносному. Тобто, в майбутньому чекала або дорога з дому кудись, або починання в якийсь довгої і копіткої роботи.

Середа

А ось в середу свербіж правої п’яти обіцяв марні клопоти і порожні переживання. Щоб цього не сталося, радили відпочити, а важливі справи відкласти на потім.

Четвер

Відразу два значення у свербіння в четвер.

По-перше, його тлумачили, як поява нових друзів, зав’язування нових знайомств.

По-друге, іноді говорили про те, що людину, почесавшего праву п’яту, чекають не дуже приємні розмови.

П’ятниця

І в цей день відразу два значення.

Найприємніше обіцяло найближчим часом великі і гучні застілля, збори всіх родичів і друзів.

Менш приємне говорило про необхідність пояснювати свої вчинки, виправдовуватися або навіть червоніти за вчинені діяння.

Субота

В цей день знаки не дуже приємні. Вони говорять про втрати улюбленої речі. Правда, люди вірили, що замість невдачі в майбутньому станеться набагато більш цінна знахідка, так що сильно переживати не варто.

Неділя

Дуже ймовірно, що в цей день зачесавшаяся права п’ята знаменує зміну погоди. Найчастіше в кращу сторону.

Якщо п’ятка свербить у жінок

Свербіж у правій п’яті у жінок може означати:

 • Поліпшення відносин з чоловіком після сварок і недомовленості. Дозвіл всіх образ і сварок.
 • Поліпшення фінансового становища в сім’ї, підвищення чоловіка з роботи.
 • У вагітних – вірний знак легких пологів. У дитини буде міцне здоров’я.
 • Що віщує чоловікам?

  Трактування зачесавшейся правої п’яти у молодих і дорослих чоловіків зустрічаються такі:

 • Для молодого неодруженого чоловіка – знак довгої дороги, але крутого повороту в житті в кращу сторону після неї.
 • Знову ж таки, для неодружених свербіж у правій п’яті чоловічі дні тижня (понеділок, вівторок або четвер) обіцяв зустріч з м’якою і поступливою дівчиною – ймовірно, майбутньою дружиною.
 • Для сімейних чоловіків ліва п’ятка свербить до великих сварок, а, може, навіть до розлучення. Але якщо свербіж відчувається на світанку, то, навпаки, можна чекати поліпшення «погоди в домі».
 • П’ята свербить на убуваючу Місяць – не дуже приємний знак наближення великих витрат. А якщо свербіж спостерігається кілька днів поспіль, то це обіцяє хвороба.
 • Але на зростаючу Місяць зачесавшаяся права п’ята віщує удачі, легкі гроші і складаються якнайкраще справи.
 • До речі, свербіж спочатку в лівій п’ятці, а потім правою вважали провісником стрімкого кар’єрного зростання.
 • Права п’ята свербить у дівчини

  Багато речей у давні часи намагалися передбачати незаміжнім дівчатам. Навіть можна звернути увагу, що більша частина будь ворожінь практикувалися саме вільними дівчатами. В основному, спонукувані цікавістю, вони намагалися зрозуміти, яка у них буде сім’я і скоро відбудеться доленосна зустріч з тим єдиним.

  Ось і свербіж у правій п’яті для незаміжніх дівчат іноді розцінювався з окремим змістом:

 • Наприклад, вірили, що зачесавшаяся права п’ята призведе до романтичних побачень і довгим прогулянкам під зростаючою місяцем (до речі, тут теж додаткового визначали, зростає Місяць або убуває).
 • Якщо незабаром зачешеться ще й ліва п’ятка, то говорили про швидке заміжжя.
 • Або свербіж у правій п’яті на убуваючу Місяць, навпаки, обіцяв докучливі залицяння з боку нелюбого людини.
 • Свербіж справа в п’яті напередодні або на великі православні свята говорить про похід в гості, участі у великих гуляннях.
 • Бажання почухати п’яту на світанку пов’язували з отриманням в майбутньому цінних подарунків.
 • Значення від часу доби

  Можна також надавати значення того часу доби, коли засвербіла права п’ятка. В основному, для таких випадків прийнято розділяти день на першу (до полудня) і другу (після полудня) половину дня.

 • Ранкові години, як правило, обіцяють гарні знаки. Переважно, вони говорять про вдалі зустрічах, гарних починаннях в справах, спокійній дорозі.
 • У вечірні години свербіж віщує наступаючі зміни, які, здебільшого, будуть нести позитивні зрушення.
 • ВАЖЛИВО! Слід врахувати і такий момент, що не будь-свербіж в п’яті вважався тією чи іншою прикметою. Наприклад, укуси комах, гояться ранки або алергічна реакція – не несуть в собі доленосного смислу, тому і не трактуються.

  Якщо п’ятка засвербіла збоку

  У народі прийнято вважати, що п’ятка, зачесавшаяся збоку, ознака майбутньої дороги. Ліва п’ятка – знак довгих поневірянь, труднощів і негараздів. Права – спорящихся справ, вдалих знахідок в дорозі і гарного закінчення поїздки.

  Висновок

  Як виявилося, у зачесавшейся правої п’яти не одне, не два, а десятки передбачень. Звичайно, таку купу знаків склався в народі не просто так, а завдяки досвіду цілих поколінь наших предків. А вже вірити їхніх порад чи ні, кожен нехай вирішує сам.

  З точки зору сучасної людини, можна впевнено сказати, що програмування себе на певний розвиток подій має свою силу. У будь-якому випадку, коли чекаєш чогось хорошого, то підсвідомо робиш кроки до досягнення найбільш сприятливого результату.

  Але якщо прикмета обіцяє щось неприємне, то теж засмучуватися не має сенсу. Краще відмовитися від знаків і всупереч всьому спробувати відволіктися яким-небудь улюбленою справою.

  Сонник - тлумачення снів