Чому не можна дарувати годинник і коли можна зробити такий подарунок?

Досить часто наручний годинник сприймаються продовженням стилю людини, відображенням його індивідуальності, а вже в другу чергу – корисним атрибутом для відстеження часу. Цим і обумовлено величезне різноманіття пропозицій на ринку буквально під будь-який запит і навіть зовсім екзотичне побажання. Моделі іноді представляють собою справжні твори мистецтва і, звичайно ж, просто не можуть не здаватися відмінною ідеєю для подарунка дорогій людині.

Між тим, в народі міцно вкоренилися численні повір’я, що годинник просто купують, але не дарують. Можливо, сьогодні, в технологічному XXI столітті, є сенс розібратися в природі такі забобонів і відповісти самому собі на питання: чи варто їм вірити чи вони являють собою всього лише пережитки минулого?

Звідки з’явилася ця прикмета?

Найбільше прийме йде корінням глибоко в стародавні часи, Дивно, але різні народності по всьому світу демонструють єдність в плані ставлення до годинника. У більшості вони вважалися накопичувачем темної магії, поганої енергетики. Тому і на роль подарунка переважно не розглядалися.

В наші дні далеко не всі сильно вірять забобонам, як у давнину. Однак деякі люди, як і раніше, дотримуються думки, що дарувати годинник – виключно поганий знак.

Що значить подарувати годинник у китайців?

Було б не зовсім правильно говорити про прикмети про даруванні годин тільки у китайців, тому що схожі один на одного забобони спостерігаються у багатьох азіатських народностей: в Японії, Кореї, Сінгапурі. В основному, годинник, піднесені в подарунок, розглядаються як дурна манера, ознака неповаги до людини і навіть передача негативної енергії. Фундамент таких повір’їв тісно пов’язаний з писемністю, традиціями і звичаями.

 • Наприклад, у китайців дуже схожі один на одного за обрисами два ієрогліфи: смерть і час.
 • Знаючи це, стає зрозуміло відверто негативне ставлення китайців до подарованим їм годинах. Більш того, складно уявити, щоб один китаєць зробив іншому такий подарунок. В цій країні таке не прийнято зовсім.
 • Японія – країна міцних вікових традицій. У цього східного народу повір’я менш страшні, ніж в Китаї, але все одно подаровані годинник – верх неповаги до людини. Тому неможливо уявити, щоб такий подарунок підносився старшому за віком, чину або батькам. Годинник в подарунок у Японії сприймаються не тільки як образу, але і відлякування удачі.
 • У корейців взагалі сформований практично культ цифр, а одна з самих привабливих частин у годин, як відомо, це циферблат. Наприклад, у Кореї важко знайти в будівлях навіть 4 поверх (після третього йде п’ятий або третій з половиною), тому що це цифра символізує смерть. Так і з годинником. Один одному корейці такі подарунки не дарують, бо впевнені – така подія починає зворотний відлік життя людини.

Що ж, до речі, можна простежити спільного у всіх східних народностей – віра в те, що годинник відраховує час не тільки в нашому світі, але також у паралельній Всесвіту – світі душ. Виходить, що до цього предмету люди на Сході ставляться обережно, якщо не сказати з побоюванням. У зв’язку з цим, і в подарунок цю річ не вибирають.

Значення у європейців

Основні прикмети, що дійшли до нас зі Старого Світу, беруть початок переважно в Середні століття. В ті часи в Європу саме завозилися годинник, максимально схожі на сучасне уявлення про цей предмет. У них були арабські цифри, класичні стрілки.

На Близький Схід, а потім у Європу, годинник, найімовірніше, потрапили з Азії. Незважаючи на цей факт, Європа, в той момент активно конфліктує зі Сходом, всіляко опиралася арабського впливу. Сипалися прокльони в тому числі і на будь-які механічні хронометри. Священики приписували їм магічні властивості (те саме вміння відраховувати час або навіть «керувати» їм), але більш того – вважали цю магію виключно темною. Підкріплювалися такі умовиводи формою стрілок, а саме їх гострими кінцями (всі гостре вважалося магнітом для темної енергії).

Відповідно, в Європі не можна було дарувати гострі речі і все, що хоч трохи нагадувало про темних силах. До таких атрибутів зараховувалися годинник наручні, настінні, підлогові і т. д. Склалося стійке уявлення, що їх механізм накопичує багато негативу і при даруванні все це передається людині, що прийняла дар.

Значення у слов’ян

Схоже, але трохи особливе ставлення до подарованим годинах складалося у слов’янських народів. Але, здебільшого, повір’я більше схожі з європейськими: при даруванні з цим предметом передається негативна енергетика іншій людині.

Крім того, є ще одне цікаве марновірство. Якщо у багатьох народностей годинник – знак фатальних подій або навіть вісник смерті одержувачеві подарунка, то у слов’ян – символ передачі власного часу і долі іншій людині. Таким чином, саме дарувальник як би віддає частину свого життя і, відповідно, наближає власну смерть.

Можна дарувати годинник на день народження?

Отже, за існуючих численних забобонів, у всіх випадках годинник в подарунок – поганий вибір. До речі, вважається, що найбільш невідповідний для такого подарунка момент – як раз день народження людини.

Навіть якщо не спиратися на сформовані у дійсно багатьох народностей традиції, подаровані в такий день годинник – банальне нагадування про убегающем часу. Все-таки, кожен день народження – це черговий прожитий рік, і краще не нагадувати імениннику про кінцівки буття, а в якості подарунка відшукати іншу, більш позитивну річ.

РАДА. Зрештою, навіть якщо на очі попався ідеальний хронометр, який неможливо як хочеться подарувати ювілярові (природно, з самими позитивними намірами), то можна скористатися відомим прийомом. Зробити подарунок, а натомість попросити символічну монету. Вважається, що тоді презент піднесений не в подарунок, а придбаний іменинником.

І взагалі, прийнято віддаються монети не вважати. Тому ідеальним можна вважати варіант відданої за подарунок жмені монет. То є випадковою, нікому не відомої, суми.

Можна дарувати годинник коханим?

Знову ж таки, існує багато знаків проти того, щоб годинник підносилися в якості подарунка між коханими людьми.

 • У деяких народності вони символізують накопичену негативну енергетику всередині механізму. Слідуючи цій логіці, такий подарунок, з забобонами, принесе коханій людині більше негативу.
 • Також, вважається, що годинник починають відлік часу у зворотний бік і наближають чвари та сварки між люблячими людьми, а в гіршому випадку ведуть до розставання.
 • Багато повір’їв пов’язано зі стрілками на циферблаті. Вони завжди гострі, а це ще один знак назріваючих сварок і образ.

Ось і виходить, що коханій людині теж краще підшукати більш нейтральний в плані енергетики та забобонів подарунок. І навіть якщо хочеться подарувати саме годинник, краще зробити це не як сюрприз, а як спільну покупку в магазині.

Дарують години чоловіку або дружині?

Безумовно, такий самий сенс даний подарунок несе не тільки в романтичних відносинах, але і на більш серйозному рівні – у шлюбі. Звичайно, дуже багато залежить від ставлення подружжя до забобонів, але якщо хтось із двох в знаки вірить, то краще будь хронометри на свята не дарувати.

В цілому, не рекомендується дарувати годинник в подарунок жінкам. Як правило, представниці слабкої статі більше вірять у прикмети, для них важлива емоційна складова подарунку, а вона у такого презенту все-таки вважається поганою.

ВИНЯТОК З ПРАВИЛ. Факт, що жінки можуть сприймати подаровані годинник, як натяк на вік. Але все змінюється, коли годинник – витончене ювелірну прикрасу. Напевно, супротивників такого подарунка серед жінок знайдеться досить мало.

А ось чоловіки, швидше за все, поставляться до подарованим годинах позитивно. Правда, варто також приділити увагу тому, щоб подарункова модель була достатньою мірою респектабельної і якісною. Все із-за того, що в чоловічому гардеробі вона буде грати практично головну роль: демонструвати достаток та впевненість у собі.

Що несе такий подарунок літнім людям?

Як вже зазначалося, годинник та час – два нерозривно пов’язаних між собою поняття. До заходу життя час сприймається інакше. Більша частина життя виявляється вже минулим, а подаровані годинник незмінно про це нагадають. Вони залишать в пам’яті похилий вік людини, дату, коли були подаровані, стануть знаком того, що життя хилиться до кінця.

Хто знає, може бути, людина все життя мріяв про якийсь дорогий, недоступною, унікальної моделі від відомого бренду. В такому разі можна зробити виняток із правил і порадувати ювіляра. Але, мабуть, це єдине можливе допущення. Інші ситуації можуть сприйматися скоріше незручними, ніж вдалими.

Про що говорить прикмета дітям?

Діти ставляться до будь-яких подарунків добре, це факт. Також очевидно, що вони рідко знають забобони і, тим більше, в них вірять.

Виходить, що дарувати дитині годинник чи ні, приймає рішення виключно дорослий.

В цілому, для дитини такий подарунок – не тільки корисний, але цікавий. Сучасні виробники роблять безліч розумних, привабливих з дизайну гаджетів. До того ж, власні наручний годинник дозволять дитині швидше орієнтуватися в часі, значить, виступлять одним з навчальних атрибутів, подарують йому відчуття дорослішання, до чого діти завжди прагнуть.

Звичайно, дитина навряд чи може сам щось купити, тому цим питанням має займатися дорослий чоловік: батько, родич і т. д. Щоб уникнути можливих домислів і забобонів, краще не дарувати годинник на свято, а поставитися до неї як до повсякденного, черговий купівлі, навіть якщо пристрій коштує дорого.

Кому можна дарувати годинник?

Ідеальний варіант – вручення годин у якості подарунків колегам, діловим партнерам. В бізнес-середовищі цей презент не передбачає негативної енергетики і є насамперед символом достатку, поваги, професійних успіхів. Мабуть, найвідоміший приклад такого подарунка – знамениті офіцерські годинник, які вручаються кращим військовим, поліцейським, пожежникам і т. д. Незмінно нагороджені ними люди протягом усього життя пишаються іменними годинниками і навряд чи вважають цю подію якимось недобрим знаком.

Також вважається хорошим вибором дарувати годинник друзям. Передбачається, що чоловіки простіше ставляться до багатьох повір’ями, тому рідко коли вважатимуть подарунок поганою ознакою.

До РЕЧІ. Є думка, що дарувати годинник допускається батькам. Вважається, що емоційний зв’язок між дітьми та батьками настільки сильна, що ніякі негативні знаки не зможуть їй нашкодити.

Нарешті, як можна обійти стороною колекціонерів годин? Подаровані години вони напевно візьмуть з великим піднесенням і будуть щиро вдячні дарувальнику.

Що робити якщо годинник дарують вам?

Настав час розібратися в тому, як вчинити, якщо годинник підносять в подарунок особисто вам.

Відомо кілька способів позбавитися від будь-якого негативу, який міг бути закладений в подарунок:

 • Як вже зазначалося вище, можна просто переграти ситуацію, обернувши процес дарування в символічний викуп або обмін на інший предмет.
 • Деякі люди пропонують і такий спосіб. Після свята запалити свічку, поклавши поруч з нею подаровані годинник. Вважається, що, коли свічка догорить повністю, разом з нею згорить і весь негатив, закладений в годинник.

Насправді, все впирається в вашу віру прикметами. Якщо налаштувати себе на позитивний лад, то й години виявляться всього лише приємним подарунком, зробленим від душі близькою людиною.

Що робити, якщо, все-таки, вирішили самі подарувати годинник?

Єдиний слушна порада, яку можна дати в тому випадку, якщо є гостре бажання піднести в подарунок годинник, так це узгодження подарунка заздалегідь. Так, не вийде зробити сюрприз. З іншого боку, в такий же мірі не вийде неприємна ситуація, якщо той, кому хочеться подарувати якийсь хронометр, дуже забобонна людина.

Як уникнути поганого тлумачення?

Можна назвати кілька способів, як згладити негативні прикмети від дарування годин:

 • Найпоширеніший: перетворити дарування обмін або викуп (за символічну плату).
 • З точки зору дарувальника, можна трохи схитрувати і дарувати НЕ ГОДИННИК, а закладені в них інші функції: календар, органайзер, плеєр, секундомір, будильник і т. д. Головне, не згадувати, що даруються годинник.
 • Якщо життя дійсно після свята почалися якісь негаразди, і підсвідомість ні-ні, та й пов’язує це з отриманим подарунком, то його можна передарувати іншій людині, використовуючи вже відомі хитрощі, щоб не нашкодити комусь.

Висновок

У свідомості більшості людей годинник міцно асоціюються, як невдалий подарунок. Навіть на деякі дорогі моделі нерідко обрушується море вікових забобонів, знаків і засад. Звичайно, це не зовсім правильно, але традиції ламаються складно.

Виходить, що дарувати годинник як мінімум небезпечно, адже можна не здивувати людину, а поставити в незручне становище. Іноді цей жест може навіть серйозно зіпсувати стосунки. З цієї причини саме правильна поведінка – заздалегідь дізнаватися, як чоловік поставиться до такого подарунку. Плюс до цього, навіть для піднесення унікальних моделей годинників краще вибирати не дні народження або великі свята, а інші приводи.

Сонник - тлумачення снів