Чим можна займатися у Водохресний святвечір: прикмети і звичаї

Останній день Святочної тижні випадає завжди на 18 січня. Це напередодні великого православного свята. Традиційно віруючі дотримуються строгі правила, щоб не гнівити Всевишнього. Розберемо, що не можна робити перед Хрещенням Господнім, як правильно підготуватися до торжества.

Звідки взялися прикмети січневого Святвечора

Повір’я передсвяткового дня накопичувалися тисячоліттями. Люди помічали і аналізували наслідки тих і інших вчинків. Згодом накопичилося кілька суворі норм. Частина ставитися до православним каноном, інші – до дохристиянської епохи.

Чудодійні властивості в ніч з 18 на 19 січня знаходить вода, сніг, дощ. У будь-якому джерелі виявляється рідина, що має чарівні і цілющі властивості. Щоб ними з толком скористатися, треба прислухатися до повір’ями. Інакше нашкодите собі і близьким.

Чим можна займатися у Водохресний святвечір

Вісімнадцятого січня заборонено:

 1. Сваритися, злитися, конфліктувати. Переддень святого свята потрібно провести в ладу з собою і оточуючими. Присвятіть день підготовчим заходам: прибирання, готування, молитві. Якщо станете сердитися, то ангели-хранителі відвернуться.
 2. Вживати спиртне, жирне, м’ясне. Віруючі не п’ють алкоголь, дотримуються посту.
 3. Їсти до 1-ї зірки. Ставити на стіл парна кількість страв – до лихо.
 4. Позичати гроші і речі. Вважається, що так ви віддаєте своє благополуччя. Залишитеся на вічній мілини.
 5. Виносити або віддавати щось із дому. Наступний рік буде виконаний гіркими втратами і розчаруваннями.
 6. Пліткувати, лихословити, вести порожні розмови. Потенціал вихлюпнеться на вітер, несучи з собою успішність.
 7. Гадати. Церква накладає строго табу на спроби зазирнути в майбутнє. Якщо ворожили на Святки, то приберіть магічну атрибутику подалі.
 8. Плакати, сумувати, жаліти і картати себе. Образи на долю рівні зневіри в Господа. Приймайте повсякденність з вдячністю. А неприємності вважайте уроками. Лити сльози – до лиху.
 9. Скупитися, штовхатися, лаятися, набираючи освячену воду. Однієї пляшки досить скромної персони.
 10. Запасати водицю на тривалий період. Погана прикмета її розбавляти. Це показник скупості, що гріховно.
 11. Полоскати білизну в річці. Нечисть підсів і попсує частку.
 12. Засуджувати, проклинати, заздрити, ненавидіти. Забудьте ворогів на кілька днів. Чорні думки істотно обтяжать карму.
 13. Займатися важкою фізичною працею: будувати, ремонтувати, копати. Небажано вишивати, в’язати, прясти, шити, кроїти.

Збирати гостей 18-го теж негоже. За повір’ям, у цей годинка нечиста сила лютує, намагається пробратися в благочестиві будинку. Може прикинутися будь-якою личиною, навіть безневинним немовлям. Захистом від бісівського племені є хрест, написаний крейдою на порозі і під кожним вікном. А виробом у вигляді перехрещених паличок осики оберігають від нечистого колодязі.

Що можна робити напередодні Водохреща

Напередодні святкування варто зайнятися собою і домом. Робити рекомендується наступне:

 1. Навести порядок в кімнатах. Розкласти речі по місцях. Забратися, вимити підлогу (добре з сіллю від усіляких бісівських напастей). Особливо ретельно вимітайте кути. Саме там ховається нечисть.
 2. Випрати брудне. 19-го заборонено використовувати воду в побутових цілях. Перегляньте, що в квартирі потребує термінової пранні і миття.
 3. Постити до вечора. Трапезувати дозволено після сходу першої зірки перед походом в храм. Подають кутю й скоромні страви. Зібратися має все сімейство. Після закінчення вечері ложки кладуть в миску і накривають шматком хліба. Тоді рік виявиться ситним і врожайним.
 4. Вирушити до служби. В церкви набирають воду. Її ж можна взяти з природного джерела. Але не скупіться. Зайвого не набирайте.
 5. Поринути в ополонці, якщо дозволяє стан здоров’я. Альтернативна техніка – облитися у ванній. Хворому дозволено підігріти водицю.
 6. Виконувати повсякденні і трудові обов’язки. Заборони на роботу немає.
 7. Просити Господа про бажаний. Моліться своїм ангелам. Тепер вони особливо уважно прислухаються до людських бажань. Детальніше про молитву …
 8. Запам’ятовувати і аналізувати сновидіння. Через опівнічні картини нам даруються підказки. Водохресні сни – віщі. Їх бажано розшифрувати правильно.

Добре окропити святою водиці житло. Опустіть пальці в ємність і освятите хресним знаменням кожен кут, стіну, дверний і віконний отвір. Під час окроплення вимовляєте: «В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь! ». Можна використовувати ялинову гілку або живі квіти.

Предкрещенскіе прикмети

Вісімнадцятого придивлялися до погоди. Вона каже таке:

 1. Який день – таке й на Масляну випаде.
 2. Ясна безхмарне небо – до кінця січня не захурделить, але протримається мороз.
 3. Якщо випадає на повний місяць, то по весні будуть паводки.
 4. Йде сніг під час церковного співу – врожаї багаті показує. Бджолу теж стануть добре роїтися.
 5. Яскраве світло нічних зірок – піти пшениця і горох.
 6. Разлаяться собаки – в лісах заведеться багато дичини.
 7. Метель велить готувати засіки . Багато врожаю зберете.
 8. Сніг гніт гілки дерев – вродить ягоди, меду буде вдосталь.
 9. безсніжною – убогий врожай.
 10. Сильний вітер з півдня – літо з частими грозами.

похрестили на велике свято – стати справжнім щасливчиком. Все життя буде супроводжувати удача. 19-е відкриває сезон вінчань, який триває до Масляної. Затіяти весілля в цей період – заручитися підтримкою небес для благополучної подружнього життя.

Сонник - тлумачення снів