Чи можна речі померлого носити, зберігати, спалювати, викидати

Після похорону виникає безліч питань практичної спрямованості. Чи можна брати речі після померлого? Чи варто носити його одяг і прикраси родичам. Як вчинити, щоб ні у людини, ні у близьких не було додаткових проблем. Тема не порожня. Викликає суперечки і різночитання. Православні батюшки і мусульманські мули відмахуються від забобонів. А езотерики, навпаки, рекомендують чітко дотримуватися правил і повір’я.

Чи можна взяти речі покійного: прикмети

Використання предметів, якими володів нині мертвий, оточене безліччю забобонів. Не розуміючи мудрої суті взаємозв’язку факторів, ми ризикуємо залучити біди в долю.

Дорогоцінні прикраси, успадковані за родом, дозволяють зміцнити впевненість у власних силах. Їли кільце, камінь, ланцюг, кольє, браслет дісталися від одного – таке ж значення.

Стійкі правила, які діють завжди:

 1. Золото покійної жінки носити – до помилкових надій.
 2. Годинники померлого батька, діда – до благого вирішенню застарілих проблем, зростання добробуту, створюваного своїми руками. Кар’єрний злет переслідує хлопця, котрий не викинув старовинний годинник прадіда.
 3. Одягати куртку, пальто, шубу – до розбірок в колі рідні. Відновляться забуті чвари.
 4. Шапка і шарф передають мрії упокоєного. Носій може раптово змінити професію, захопитися чимось що раніше не вабили. Потрібно бути обережніше з капелюхами родичів, які займалися магією.
 5. Шкарпетки, панчохи, рукавички переносять серйозні захворювання, що важко піддаються лікуванню.
 6. Сорочки, сукні провокують сварки в любовних парах. Краще їх не одягати навіть після прання.
 7. Штани, гамаші, галіфе – сконцентрують увагу на трудову діяльність. Ніби померший хоче через вас реалізувати задумки. З’являться нові плани, ідеї, оригінальні рішення.
 8. Майки, футболки – передають у спадок любовні розчарування.
 9. Светри, Пайде, кофти, інші в’язані вироби направляють на конфронтацію. Стародавні вороги активізуються, нові виникнуть як гриби після дощу.

Взуття в глобально сенсі позначає життєвий шлях. Доношувати її після небіжчика – перейняти те, що тому не вдалося. Завдання можуть виявитися надмірно складними. Але відмовитися від спроб їх виконати не зможете. Попереду як досягнення, так і гіркі провали. Все залежить від масштабу особистості небіжчика.

Золоті прикраси та срібло

До ювелірним виробам треба ставитися вдумливо. Дорогоцінні метали і мінерали володіють магічними і енергетичними властивостями. Вони вбирають і зберігають позитивні і негативні вібрації. При зіткненні зі шкірою – віддають власнику.

Відмовлятися від цінностей також не можна. Це образа покійного. Зберігати, не застосовуючи – недоцільно. Персні і колечка, ланцюжки та кольє носять. Причому бажано робити це із задоволенням і гордістю за предка.

Перед тим, як прикрасити себе, ювелірку чистять. Опустіть в розчин солі. Потримайте півгодини. Потім промийте проточною водою і протріть. Все погане піде. А позитивна енергетика залишиться.

Телефони і гаджети

Приписів щодо сучасних електронних пристроїв немає. Ними можна користуватися рідною, якщо це комфортно. В іншому варіанті – подаруйте малозабезпеченим.

Цінні пристрої продають, коли сімейство потребує коштів.

Дитячі речі та іграшки

Залишати вдома – ятрити рани. Дитячі спадок роздають. У самому крайньому випадку спалюють. Але зазвичай віддають до притулків.

Одежину загиблого малюка треба добре випрати. М’які іграшки – здати в хімчистку. Решта помити. Після віддавайте тим, хто їх потребує.

Дискомфорт від передачі дрібничок дитини – неправильне ставлення до подій. Вони не нашкодять. Навпаки, доброта вчинку допоможе душі заспокоїтися на небесах.

Чи можна спати в ліжку небіжчика

Ложе деякий час зберігає енергетику смерті. До похорону небажано укладатися в ліжко мертвого. За православною традицією навіть в його кімнаті люди повинні спати. Зазвичай старі жінки читають молитви. Подібна техніка застосовується і в Ісламі.

Зверніть увагу на постіль. Простирадла, підодіяльники, наволочки обов’язково перуть. А подушки, ковдри, матрац – в хімчистку. Правило має реалістичне і містичне пояснення:

 1. Вироби зберігають хвороботворні бактерії, мікроби, грибки. Живий легко заразиться.
 2. Енергетики потрібен час, щоб оновитися. Потрібна спеціальна процедура. В даному випадку прання і чистка.

Меблі обробляють сильнодіючими дезінфікуючими засобами. Це прийнято робити, навіть якщо причина смерті не пов’язана із заразними недугами.

Чи можна доношувати за мамою або батьком: думка православного священика

Церква рекомендує не надавати великого значення забобонам. Одяг не переймає від особистості причини загибелі. Це всього лише неживий предмет. Віруючому негоже:

 1. Прислухатися до байкам і прикметами. Його помисли повинні направлятися на допомогу душі.
 2. Викидати хороші речі. Нераціональне розпорядження предметами вважається гріховним.

Спадщина потрібно привести в порядок. Виперіть, вичистіть, зашейте. Потім розподіліть між рідними, друзями, іншими спадкоємцями. Решта передайте нужденним.

Бережіть пам’ять про померлого. Моліться, ставте свічки. Не слухайте умовлянь про шкоду або користь майна новопреставленого.

Куди подіти хороші, якщо вони не потрібні

Поставтеся до господарству новопреставленого розважливо. Перегляньте ганчірки і брязкальця. Непридатні упакуйте, щоб потім викинути. А відмінної якості:

 1. Подаруйте родичам, яких захочуть ними володіти.
 2. Запропонуйте приятелям. Може комусь треба на пам’ять.
 3. Безпосередньо віддайте бідним. Поруч завжди є сімейства, які проживають в нужді.
 4. Знесіть в благодійний пункт при храмі або монастирі.

Фотографії складіть окремо. Зовсім старовинні спаліть. А пам’ятні перекладіть в альбом.

Чи можна зберігати вдома предмети упокоєного

Вирішувати треба за власними відчуттями . Якщо спогади захльостують тугою, горем, то краще винесіть подалі. Пам’ятні вироби упрячьте в дальній шафа.

Натільний хрестик кладуть в труну. Документи – в коробку окремо від власних. Електронні копії – на особливій флешці.

Посуд слід відмити краще. Застосовуйте в господарстві, якщо подобається. Ні – передайте жебраком.

Чи дозволено викидати

Несуть на смітник то барахло, яке непридатне для живуть. Більш-менш целенькие покладіть поруч із сміттєвим бочком. Їх переберуть люди, соромляться стану злиденності.

Чи можна спалювати

Заборон не передбачено. Церковнослужителі рекомендують знищувати через вогонь майно, якщо відійшов важко хворів. Те ж робиться з інтимними штучками:

 • рушники;
 • натільна білизна;
 • постільна.

Якщо майно пов’язано з гіркими спогадами, то сміливо кидайте в багаття.

Через скільки днів викидати: до або після 40

Дотримуйтесь терміни пристойності. Розбором займіться на інший день після похорону. Раніше недобре. Виглядає як неповагу до новопреставленому.

Чіткого правила не існує. Робіть так, як комфортно оточуючим. Намагайтеся не зачепити почуттів тих, хто любив покійного.

Як вчинити, якщо сниться покійник і просить щось

Пошукайте цей предмет або купіть. Віднесіть на його могилу і прикопайте. Якщо родич похований далеко, то на найближчому цвинтарі.

Не забудьте замовити заупокійну службу, помолитися про душу приснився.

Що прийнято у мусульман

Правовірні згодні з християнами по обом пунктам. Повір’я – це спосіб потурання людських слабостей, навіяним шайтаном. А знищення гідного майна нераціонально.

Передаючи господарські предмети іншим, людина робить хороший вчинок, угодний Аллаху. Благодійність – це частина пошани, що віддається покійному.

Коштовності в мусульманстві продавати не дозволяється. Їх зберігає сімейство. Виняток – ті прикраси, в яких родич помер. Їх ховають разом із загиблим.

Чи можна носити штани чужого небіжчика: езотерика

Екстрасенси суворі до шмотками від мертвяка. Матерія переймає холодок смерті. Але не тільки. Негативний потенціал передається тому, хто непередбачливо обряджали в одяг, спить на його простирадлах, навіть вбирається в його каблучки.

Є поняття карма. Це найскладніші завдання, одержувані душею перед народженням. Вони успадковуються живуть, що контактують не тільки з духами, а й шмаття. Ви отримаєте карму відійшов, що ускладнить вже наявну.

Метали можна чистити сіллю. Одягу – вичитувати молитвами. Але краще відмовлятися від спадщини, кармічний сенс якого малозрозумілий. Послухаєтесь – не питайте, за що отримали злий долю.

Що кажуть психологи

Наслідки похорону ще довго ятрять серце. Осиротілі громадяни ллють сльози, переживають тужливий самотність. Кожен по-своєму намагається забутися. А успадковане майно ускладнює становище, знижує здатність повернутися до нормальної повсякденності.

Якщо рана в серце ниє, то бажано:

 1. Сховати все, що нагадує від трагедії. Не виходить приховати на антресолях – несіть геть з квартири.
 2. Надіслати на благодійність. Радійте, що майно комусь допомогло подолати потреба.

Думайте про те, що тепер за упокій не потрібні така дурниця як одягу, меблі, навіть будинок. Безсмертна частка перебуває в світі, який набагато краще нашого. Хіба шкода нажитого тут? Навпаки, дух умиротворяє усвідомлення користі, дарованої стражденним.

Сонник - тлумачення снів