Посадка тюльпанів за Місячним календарем у 2020 році

Тюльпани завжди вважалися одним із символів наступаючої весни, адже навесні зацвітають вони одними з перших. Але для того, щоб ранні тюльпани порадували нас своєю ніжною красою, про їх посадці слід подбати ще восени. Причому важливо не просто посадити цибулини тюльпанів в землю, але і зробити це так, щоб вони благополучно пережили зимові холоди, а навесні швидко пішли в ріст. Для отримання оптимального результату важливо враховувати вплив місячних фаз на це ніжне рослина. Дізнатися, коли садити тюльпани за Місячним календарем у 2020 році можна в цій статті.

Чому тюльпани треба садити восени?

Кожен садівник знає, що посадка цибулин тюльпанів можлива і восени, і навесні. Але саме осінній спосіб висадки є найбільш оптимальним і більш вигідним.

У чому ж переваги осіннього висадження тюльпанів?

Тюльпани відносяться до цибулинних рослин. В цибулинах рослина запасає необхідні для подальшого проростання та росту поживні речовини. Але щоб квітка пішов у ріст, цибулині потрібно прорости, вкоренитися, утворити кореневу систему.

Якщо цибулини тюльпанів висадити навесні, почнеться майже одночасне зростання і кореневої системи рослини, і його надземної частини. А значить коренева система виявиться недостатньо розвиненою, щоб забезпечувати зростаючий квітка всіма необхідними поживними речовинами. У підсумку, весняні тюльпани не тільки зацвітають пізніше осінніх, але і відрізняються більш тонкими стеблами, дрібними квітками, невисоким зростом.

І навпаки, цибулини, висаджені восени, починає вкорінюватися ще до настання зимових холодів. При цьому зростання надземної частини не відбувається. І навесні, майбутній квітка вже володіє досить розвиненою кореневою системою, щоб швидко піти в ріст і почати цвітіння. Це перевага очевидна для будь-якого садівника.

Тому більшість садівників і вважає за краще висаджувати тюльпани восени.

Які фази Місяця найкраще підходять для посадки тюльпан?

Таким же очевидним фактом є посадка тюльпанів за Місячним календарем, хоча багато хто чомусь досі ігнорують це. Але як можна забути про те, що Місяць не просто стимулює ріст надземної частини рослини, вона може істотно прискорити і розвиток підземної, кореневої частини, що дуже важливо для озимих культур.

Для територій з помірним кліматом, а до таких відносяться більшість регіонів нашої країни, оптимальними термінами посадки тюльпанів виявляється середина — кінець вересня.

В цей час вже спостерігаються нічні заморозки, але справжніх холодів ще немає, і земля не встигає охолонути занадто сильно. А значить цибулина встигає добре вкоренитися, але низька температура повітря гальмує появу паростків рослин.

Як же Місяць може допомогти цибулин тюльпанів випустити коріння і утворити кореневу систему, але при цьому не прискорити ріст надземної частини?

Виявляється, при убуваючому Місяці, третя і четверта чверті місячного місяця, всі сили рослини йдуть на розвиток коренів. В цей час Місяць природним чином гальмує розвиток надземної частини рослин, направляючи всі сокорух вниз, до коренів.

Щербатий Місяць є кращим другом цибулинних рослин, що висаджуються восени. Завдяки їй, ці рослини отримують можливість вкоренитися до настання морозів з тим, щоб рясно розквітнути ранньою весною.

Висаджувати цибулини квітів восени йдуть виключно на убуваючу Місяць. Зростаюча Місяць, дні Повнолуння і Новолуння не годяться для цієї відповідальної операції.

Звичайно, при цьому слід пам’ятати про те, що важливим для росту рослини виявляється ще й рух Місяця по зодіакальним сузір’ях. Впливають на процеси, що йдуть в цибулинах, і планети, хоча в дещо меншій мірі. Врахувати ці впливи простому квітникарю складно, зате з цим завданням чудово справляються наші астрологи. А тому Місячний календар повинен стати настільною книгою всякого садівника, що мріє отримати хороший урожай, або рясно квітучий квітник.

Посадка тюльпанів за Місячним календарем в 2020 році. Сприятливі дні

Посадка тюльпанів на територіях з помірним кліматом зазвичай планується на вересень, але якщо погода вашого регіону дозволяє посадити цибулини пізніше, то також можна використовувати сприятливі дні в жовтні і листопаді.

Вересень 2020

9 і 10 вересня;

Жовтень 2020

6, 7 і 8 жовтня;

Листопад 2020

3 та 4 листопада.

Підведемо деякі підсумки. Висадка цибулин восени виправдана і необхідна, але виконувати її слід розумно, враховуючи вплив Місяця на ріст і розвиток рослин. Найкращі результати завжди дає висадження тюльпанів на убуваючу Місяць. Сприятливі дні на висадження тюльпанів, зазначені в нашому Місячному календарі, допоможуть будь-кому, навіть починаючому садівникові, отримати прекрасний квітучий сад вже ранньою весною наступного року.

Сонник - тлумачення снів