Місячний календар садівника і городника на 2020 рік

Будь-який садівник і городник знає, що доглядати за своїм садом або городом доводиться практично круглий рік, і навіть взимку, коли всюди лежить сніг, у городника знаходяться роботи. Але виконувати ці роботи навмання не можна, це, як правило, не приносить бажаних результатів. Тому вже багато років власники садових ділянок використовують у своїй роботі Місячний календар садівника і городника. У ньому вказані дні та періоди часу, сприятливі для проведення тієї чи іншої роботи, з урахуванням впливу місячних фаз, а також ряду інших настільки ж глобальних факторів.

Графік садових робіт (по місяцях)

Календар садівника підказує нам, які роботи слід проводити в той чи інший місяць, але він не може підказати найбільш сприятливі дні для виконання цих робіт. Такі дні можна дізнатися тільки з Місячного календаря садівника і городника, в якому враховується сприятливе розташування Місяця, сузір’їв і планет. Використовуючи для своєї роботи в саду Місячний календар, садівник може отримати виняткові, самі позитивні результати.

Січень. У цьому місяці садові роботи проводяться в теплих регіонах і полягають тільки в обрізанні дерев та чагарниках.

Лютий. Можна проводити обрізку дерев та кущів, в залежності від регіону. А також проводиться посадка насіння різних квітів, у південних регіонах можлива висадка цибулинних квітів.

Березень. Триває посадка насіння квітів та висадка цибулинних квітів. Проводиться підготовка клумб, внесення добрив. В саду проводиться обрізка плодових дерев, прибирання сміття. Проводиться обробка стовбурів дерев від пошкоджень.

Квітень. У цьому місяці можна висівати у відкритий грунт квіти насінням і цибулинами. Обрізаються дерева і чагарники, проводиться пересадка дерев і чагарників. При появі на деревах і чагарниках листя, проводиться їх обробка від шкідників.

Травень. Триває посадка квітів, у тому числі цибулинних. Починається цвітіння плодових дерев і чагарників, і обробка їх від шкідників не проводиться. Вносяться органічні добрива, здійснюється полив.

Червень. Посадка квітів також можлива, викопуються цибулини для пересадки і зберігання. Здійснюється частий полив квітів і дерев, в землю вносяться різні види добрив. Проводиться боротьба з шкідниками. Збирається врожай полуниці і деяких плодових дерев.

Липень. Викопуються цибулини квітів, триває посадка однорічників і збір насіння. Проводиться боротьба з шкідниками, полив і внесення добрив. Триває збір врожаю плодових чагарників, і деяких дерев.

Серпень. Збір врожаю плодових дерев, чагарників, пересадка цибулинних квітів, збір насіння однорічних квітів. Закладки врожаю на зберігання.

Вересень. Збір врожаю плодових дерев. Проводиться посадка суниці, а цибулини квітів викопуються для зимового зберігання. Закладки врожаю на зберігання.

Жовтень. Садові роботи закінчуються, ховаються багаторічники, обрізаються пагони і гілки, формується крона плодових дерев. Проводиться пересадка і висадка саджанців, сортується на зберігання посівний матеріал.

Листопад. Садові роботи, як правило, не проводяться, крім обрізання і чищення, а також побілки стовбурів дерев.

Грудень. У цьому місяці садові роботи проводяться в теплих регіонах і полягають тільки в обрізанні дерев та чагарниках.

Робота на городі (по місяцях)

Січень. У цей місяць роботи в городі не проводяться.

Лютий. Посадка на розсаду насіння баклажанів, томатів, перців.

Березень. У цьому місяці практично всі овочеві культури можна садити на розсаду, а також висівати насіння в теплиці, в захищений ґрунт. Картопля дістається для пророщування. Готуються грядки, вносяться органічні і мінеральні добрива. Приводиться в порядок інвентар.

Квітень. Закінчується посадка насіння овочевих культур на розсаду, в південних районах проводиться посів насіння коренеплодів у відкритий грунт, висадка підросла розсади томатів і перців.

Травень. У травні проводиться висадка підросла розсади у відкритий або захищений ґрунт, сівба овочевих культур насінням, посів коренеплодів. Закінчується формування грядок, проводяться полив і внесення добрив.

Червень. Висаджуються останні, найбільш теплолюбні культури. Посіви обов’язково поливають, проводиться підгодівля рослин, видалення зайвих пагонів, боротьба з шкідниками, профілактика різних захворювань. Починається підгортання і прополка грядок картоплі і інших овочевих культур. У цьому ж місяці видаляються стрілки на озимому часнику.

Липень. Починається збір врожаю багатьох овочевих культур. Одночасно проводиться обробка від шкідників, боротьба з грибковими та вірусними захворюваннями, полив і підгодівля. В кінці місяця забирається цибулю.

Серпень. Прибирання врожаю практично всіх овочевих культур, початок приготування заготовок на зиму. Картопля в цьому місяці часто обрізають.

Вересень. Збирання врожаю, заготівлі на зиму, підготовка грядок, в північних районах проводиться посів озимих культур, посів сидератів.

Жовтень. Закінчується збирання врожаю та приготування заготовок. Зібраний урожай перебирається і поміщається на зберігання. Внесення добрив в грунт, її перекопування.

Листопад. Закінчується прибирання капусти і її заготовка. Проводиться посів озимих овочевих культур. Прибирання та чистка городів.

Грудень. Роботи в городі не проводяться.

Фази Місяця для робіт в саду і на городі

Вплив Місяця і зміни її фаз на життя рослин настільки велике, що не враховувати його не можна навіть при проведенні самих елементарних робіт в саду або на городі.

Відомо, що в період зростання Місяця, у всіх рослинах починається сокорух від кореневої системи до надземної частини, а в період Місяця, що убуває, напрямок сокоруху змінюється на протилежне.

Майже всі знають, що при зростаючому Місяці слід саджати, пересаджувати, пікірувати ті рослини, у яких в їжу буде використана їх надземна частина.

Менш відомий факт впливу місячних фаз на обрізку, внесення добрив, збирання врожаю і проведення заготівель на зиму. А між тим, від якості виконання цих робіт залежить дуже багато.

Наприклад, збір врожаю фруктів, плодових культур та овочів проводиться у період зростання Місяця, коли плоди отримують максимальну кількість поживних і корисних речовин, а ось збір коренеплодів краще проводити при убуваючому Місяці, з тієї ж самої причини.

Обрізку гілок, формування крони, пасинкування, видалення зайвих пагонів — всі ці процедури також краще всього проводити при убуваючому Місяці, коли надземна частина рослини втрачає зайві соки, і отже, найменше схильна до травм.

Існує також важливе правило, за яким не можна проводити які-небудь операції з рослиною в переломні дні Повнолуння і Новолуння. Це найнебезпечніші для рослини дні, коли слід дати йому повний спокій. У Повню можливо тільки внесення добрив.

Щоб не помилитися з вибором оптимального часу для проведення садових робіт, краще використовувати Місячний календар сприятливих днів, у якому враховані всі можливі фактори впливу Місяця, взаємного розташування планет і знаків зодіаку.

Місячний календар садівника і городника на 2020 рік. Сприятливі дні

Січень 2020

Обрізати дерева і кущі краще на убуваючому Місяці: 20 і 21 січня.

Лютий 2020

Обрізати дерева і кущі краще на убуваючому Місяці: 16 і 17 лютого. Декоративні дерева і чагарники краще обрізати поблизу Молодого місяця: 21, 22, 23 і 24 лютого. Посадка цибулин квітів (тюльпани, нарциси) – 12 і 13 лютого, квітів – 3 і 4 лютого.

Березень 2020

Обрізати плодові і декоративні дерева, а також кущі в період Молодого місяця з 21 по 26 березня. Посів зернових і насіння на плід для розсади краще проводити на зростаючому Місяці – 6, 7, 25, 26 березня. На розсаду листових сіяти насіння 4 і 5 березня. Посів насіння квітів – 2, 3, 29 та 30 березня.

Квітень 2020

Обрізати плодові і декоративні дерева, а також кущі на убуваючому Місяці поблизу Молодого місяця: 20, 21, 22, 23 квітня. Прищеплювати плодові дерева на зростаючому Місяці: 3 і 30 квітня. Садити газони, кущі та молоді дерева: 1, 2, 3, 28, 29, 30 квітня. Саджати квіти: 7, 8, 25, 26, 27 квітня. Посадка овочів: листові – 1, 2, 9, 10, 28, 29; плодові – 3 і 30 квітня; конеплоды-13, 14, 23, 24 квітня. Посадка зернових культур – 3 і 30 квітня. Видаляти бур’яни на убуваючому Місяці з 9 по 22 квітня, особливо ефективно 13 і 14 квітня.

Травень 2020

Посадка винограду, кущів і дерев – 1, 27, 28 травня. Засів газонів – 1, 6, 7, 25, 26, 27, 28 травня, а стригти їх – 6, 7, 25, 26 травня. Саджати квіти добре 4, 5, 23 і 24 травня; коренеплоди – 11,12, 20, 21 травня; плодові овочі 1, 27, 28 травня; листові овочі – 6, 7, 25 і 26 травня. Видаляти бур’яни на убуваючому Місяці, особливо в дні Козерога – 10, 11 і 12 травня.

Червень 2020

Видаляти бур’яни на убуваючому Місяці з 6 по 20 червня, а краще в день Бур’яну. Засівати газони: 3, 4, 22, 24 червня, а підстригати їх: 3, 4, 21, 22, 23, 30 червня. Висаджувати квіти: 1, 2, 28 і 29 червня. Садити овочі: листові – 3, 4, 22 і 30 червня, а плодові – 23 та 24 червня.

Липень 2020

Засівати газони: 1, 21, 27, 28 липня, а підстригати їх: 1,19, 20, 27, 28 липня. Саджати квіти: 25 та 26 липня. Збір врожаю листових овочів – 1, 27, 28 липня; плодових культур – 2, 3, 21, 22, 29, 30 липня. Збір коренеплодів – 14 і 15 липня. Закладка зберігання зерна – 11, 12, 13 липня.

Серпень 2020

Засівати газони: 23 і 24 серпня, а підстригати їх: 15, 16, 24 і 25 серпня. Саджати квіти: 3, 21, 30 і 31 серпня. Збирати листові культури: 23, 24 і 25 серпня; плодові культури: 26 і 27 серпня; коренеплоди: 10, 11, 12 серпня. Закладка зерна на зберігання – 8 і 9 серпня.

Вересень 2020

Стригти газони: 11, 12, 13, 20, 21 вересня. Саджати квіти: 18, 19, 26 і 27 вересня. Збирати листові культури: 1, 2, 3, 20, 21, 29, 30 вересня; плодові – 22 і 23 вересня. Збір коренеплодів і закладка на зберігання: 6, 7, 8, 16 і 17 вересня. Посадка плодових дерев і кущів 22 і 23 вересня. Закладка зерна на зберігання 4 і 5 вересня. Видалення бур’янів на убуваючому Місяці з 3 по 17 вересня.

Жовтень 2020

Стригти газони: 9, 10, 17, 18 жовтня. Саджати плодові дерева і чагарники, а також збирати плоди: 1, 2, 19, 20, 28, 29 і 30 жовтня. Збір листових культур: 17, 18, 26, 27 жовтня; коренеплодів: 4, 5, 13, 14 жовтня. Садити декоративні дерева і чагарники – 17, 18, 26, 27 жовтня.

Листопад 2020

Посадка плодових дерев і чагарників: 16, 17, 25 та 26 листопада. Обрізка плодових дерев і чагарників: 7, 8, 9 жовтня. Посадка кореневих культур (цибуля, часник) і насіння (морква, петрушка): 10 і 11 листопада, а квіткових культур (тюльпани, нарциси): 3 і 4 листопада.

Грудень 2020

Обрізати дерева і кущі краще на убуваючому Місяці: 5, 6 і 13 грудня.

Підведемо деякі підсумки. Роботи в саду і на городі не припиняються цілий рік, хоча взимку їх стає значно менше. Для досягнення максимального ефекту, проводити будь-які роботи в саду і на городі слід в сприятливі для цього дні. Для різних робіт і різних видів рослин ці дні різні. Сприятливий день для роботи підкаже наш Місячний календар садівника і городника на 2020 рік.

Сонник - тлумачення снів