Місячний календар 2020: висадка огірків у відкритий грунт

Більшість населення нашої країни при посадці огірків у відкритий ґрунт використовують розсаду, а не насіння. Пересаджування розсади дозволяє домогтися кращих результатів, така рослина буде краще рости, розвиватися, давати високі врожаї. Але, звичайно, при висадці розсади у відкритий грунт слід пам’ятати про загальні правила і ознаки готовності до пересадки розсади, а також про сприятливі для цього днями, про які можна дізнатися в нашому Місячному календарі.

Коли розсаду огірків можна пересаджувати у відкритий ґрунт? Ознаки

Перш за все поговоримо про ознаки, по яким можна судити про готовність розсади огірків до пересадки у відкритий грунт.

Більшість садівників впевнені, що розсаду слід висаджувати в грунт лише після того, як у рослини з’явиться 3-4 справжніх листочка, а відбувається це приблизно на 25 день після посадки насіння. У цьому віці саджанець уже досить зміцнів, і може без особливого для себе збитку перенести цю травматичну для будь-якої рослини операцію.

Дуже важлива для висадки розсади температура повітря і ґрунту. Слідкуйте за температурою повітря вночі. Садити можна після того, як температура повітря вночі буде +8 градусів. Тому в південних районах країни саджанці починають висаджувати в грунт вже в кінці квітня, а от у зонах з помірним кліматом пересадку слід проводити в кінці травня або початку червня.

Більшість садівників використовують для розсади одноразові контейнери — стаканчики, і це дуже правильно. Адже невеликий обсяг стаканчика дозволяє корінню огірків зайняти всю відведену для їх зростання землю, а це дозволить з меншими травмами витягти саджанець з стаканчика і пересадити його в грунт.

Знаючи температурні особливості клімату свого регіону, будь-який садівник може вибрати правильний час для посадки насіння. Для цього потрібно від передбачуваного терміну висадки розсади відняти 25 днів. Якщо ви плануєте висаджувати саджанці наприкінці травня, то садити насіння потрібно на початку місяця, а якщо посадка запланована на першу декаду червня, то посадка насіння здійснюється в середині травня.

Які фази Місяця найкраще підходять для пересадки розсади огірків у відкритий ґрунт?

Крім загальних ознак готовності саджанця до пересадки, садівник повинен враховувати і вплив Місячних фаз на ріст і розвиток рослини.

У тому, що такий вплив існує, не сумніваються зараз навіть затяті скептики. Все на нашій планеті складається з води, а Місяць, найближче до Землі космічне тіло, що має на воду надзвичайно сильний вплив. Слідом за її рухом йде хвиля припливу в океані, аналогічно приливні хвилі виникають в будь-якій живій істоті, в тому числі і рослинах. І особливо сильно впливають на розвиток молодого рослини, яким так потрібна наша турбота і допомога.

Існують чотири фази, в яких перебуває Місяць. З них дві, повний Місяць і Молодик, є перехідними, і про них садівникові краще відразу забути. У ці фази ніякі маніпуляції з рослинами не принесуть відчутної користі, а от шкоди можуть заподіяти чимало. Тому в Повнолуння і Новолуння, а також в попередній і наступний день, саджанці огірків не висаджують.

У фазу спадною Місяця всі соки в рослинах йдуть у кореневу систему, що сприяє її посиленого росту і розвитку. В цю фазу прийнято саджати коренеплоди. Але пересадку в цю фазу не виробляють.

У фазу зростання Місяця сокорух у рослині посилюється, і соки від кореневої системи піднімаються в надземну частину. Це сприяє активному росту листя, стебел, цвітінню і плодоутворенню. Ця фаза краще всього підходить для пересадки молодих саджанців у відкритий грунт.

Із-за відтоку рідини від кореневої системи, коріння саджанців стають менш ламкими, а отже, зменшується небезпека завдати їм шкоди. Таке становище стимулює ріст надземної частини і приживання молодого рослини у ґрунті проходить швидше.

Отже, ми з’ясували, що оптимальним часом для висадки розсади огірків у відкритий грунт буде фаза зростаючої Місяця.

А тепер подивимося найбільш сприятливі для цієї процедури дні в нашому Місячному календарі городника. Найбільш ефективні — це дні Коренів та Плодів. Проходження Місяця по земним знакам дає силу для росту коріння, що нам власне потрібно. Також підходять дні Плодів для майбутнього відмінного врожаю.

Сприятливі дні для висадки розсади огірків у відкритий грунт в 2020 році за Місячним календарем

Підсумовуючи вплив різних факторів і були визначені максимально сприятливі місячні дні для посадок огірків розсадою у відкритий грунт.

Квітень 2020

Молодик 23 квітня, значить терміни висадки огірків на зростаючому Місяці в періоди з 1 по 7, а також з 24 по 30 квітня;

Якщо виходить, то краще в дні Коренів та Плодів – з 2 по 6, а також 24, 30 квітня.

Травень 2020

Молодик 22 травня, значить терміни висадки огірків на зростаючому Місяці в періоди з 1 по 6, а також з 23 по 31 травня;

Якщо виходить, то краще в дні Коренів та Плодів – 1, 2 і 3, а також з 27 і 30 травня.

Червень 2020

Молодик 21 червня, значить терміни висадки на зростаючому Місяці в періоди з 1 по 4, а також з 22 по 30 червня;

Якщо виходить, то ще краще в дні Коренів та Плодів – 4, 5, а також з 23 по 27 червня.

Давно канули в лету ті часи, коли розсада висаджувалася навмання. Наука довела, що вплив Місяця на рослини, величезна, і якщо ви збираєтеся отримати значний урожай улюбленого овоча, корисно враховувати цей вплив. Для цього можна звернутися до Місячним календарем посадки насіння для розсади огірків і порівнювати свої дії з його порадами, тоді ваш урожай огірків буде рясним і смачним!

________________

Сонник - тлумачення снів