Місячний календар 2020 боротьби з шкідниками і бур’янами

Рослина — це джерело краси й енергії. Але, як і будь-яка жива істота, воно бореться з шкідниками і бур’янами. Для того, щоб зберегти прекрасний зовнішній вигляд, за рослиною необхідно регулярно і ретельно доглядати. Більш досвідчені садівники вже знають, як здійснювати боротьбу з шкідливими комахами і прополку бур’янів. Адже якісна обробка залежить не тільки від сонячної погоди і правильно підібраних засобів, але також від сприятливого місячного дня.

Для початківців садівників і городників ми пропонуємо на допомогу наш Місячний календар боротьби з шкідниками і бур’янами на 2020 рік. Але про все детальніше.

Які комахи вважаються шкідниками полів, садів і городів?

В кожному саду, на городі або квітнику, рано чи пізно постає така проблема, як шкідники. Вони не тільки знищують посаджені рослини, чагарники і квіти, а також псують зовнішній вигляд клумби. Але які комахи являють собою загрозу для ділянки і як їх перемогти, дізнаємося далі.

Метелик “Білокрилка”. Таке мініатюрне комаха залишає після себе на рослинах величезне потомство, яке висмоктує всі корисні речовини і соки з зелених саджанців. Виявити її просто: достатньо струсити кущ і з нього підніметься біло-прозоре хмара.

Блішки. Жуки чорного, зеленого, синього та коричневого відливу виїдають листки рослин, залишаючи після себе ажурне решето. Здатні за раз знищити молоді сходи.

Метелик “Восклицательная совка”. Комаха вважається одним з найбільш небезпечних шкідників. Воно здатне знищити повністю вся рослина, аж до кореневої системи.

Довгоносики. Є кілька видів жуків, що загрожують культурних посадок: південні, смугасті, п’яти точкові, бурякові, стеблееды, почковые, листоїди. Довгоносики поїдають стебло і листя посадок, залишаючи після себе потомство в бутонах квіток.

Багатоніжка. Комаха нагадує хробака, а також має безліч щетинистих ніжок. Шкідник любить перегризати коріння молодих пагонів, поїдає плоди і кореневу систему, залишаючи рослина без харчування.

Кліщі. Помітити цього шкідника на зелені складно, але їх присутність видає легка павутина на листках.

Клопи “Солдатики”. Комахи поїдають плоди рослин, висмоктуючи соки з зеленої частини.

Колорадський жук. Помаранчева комашка з довгими крилами небезпечна тим, що швидко розмножується і її практично неможливо вивести препаратами для обприскування. Жуки здатні знищити весь урожай на городі, з’ївши все листя і квітки.

Листоїди. У побуті найчастіше зустрічаються такі шкідники, як капустяний, цибулевий, суничний і калиновий листоїд. Комашки знищують листя, квітконоси, поїдаючи дозрілі плоди.

Капустянка. Цей земляний шкідник небезпечний тим, що здатний знищити коренеплоди, а також коріння посадок.

Моль. Найбільшу небезпеку представляють гусениці — личинки молі, які з’їдають листя, бутони, стебла, плоди і коренеплоди. Моль вважається одним з найбільш плідних шкідників.

Мокриця. Комаха частіше з’являється в теплицях, де присутня багато вологи. Вона знищує стебла, листя і коріння посадок.

Попелиця. Мікроскопічне комаха, зеленувато-жовтого забарвлення, яке живиться соком дерев. Як результат, рослина висихає, недоотримуючи корисні речовини, і гине.

Місячний календар обробки від шкідників дозволить зберегти енергію і красу рослини, а також своєчасно організувати допомогу молодим саджанцям.

Календар появи шкідників — комах на городі і в саду

Садівникові або городникові важливо знати не лише місячний календар обробки від шкідників, але й період, коли ворог посадок з’являється. Це необхідно для того, щоб запобігти його розмноження і поширення, знищивши поглинача в зародку.

Вже в перші дні весни з’являються перші комахи, які завдають значної шкоди на розвиток рослини і на подальший урожай.

Одними з перших пробуджуються яблуневі квіткоїди. Ці комахи зимують у верхніх шарах ґрунту, а після сходу снігу пробираються на кору дерев.

В період цвітіння активізується ще один паразит — довгоносик. Комаха піднімається з верхнього шару ґрунту на рослини, харчуючись його нирками.

Почковая моль зимує в коконах серед опалого сміття. Її гусениці з’являються на початку квітня, беручись виїдати пагони.

На початку травня пробуджуються відразу кілька різновидів шкідливих комах — білокрилка і почковые кліщі. Кліщі зимують у нирках рослин, пробуджуючись, коли температура повітря підвищується до + 26°С.

Червень — липень — ідеальний час для запобігання появи хвороб і паразитів на садових деревах і чагарниках. У цей період небезпечні плодожерка, почковые кліщі і парша.

У жовтні — листопаді все опале листя необхідно зібрати або закопати. Гнізда майбутніх паразитів зібрати і спалити разом з обрізаними гілками.

Взимку, щоб уникнути появі гризунів, потрібно регулярно втоптувати сніг у пристовбурних колах садових дерев, не даючи їм можливості зробити ходи під шаром снігу.

Як використовувати місячний календар для ефективної боротьби з шкідниками і бур’янами?

Практично кожен садівник — городник користується місячним календарем для боротьби з комахами. Фаза Місяця, що визначає сприятливі і несприятливі дні, а також зодіакальні знаки допомагають визначити найкращі дні для роботи на ділянці.

Місяць робить сильний вплив на все живе. За один місяць планета здатна пройти всі 12 знаків Зодіаку, які позитивно або негативно позначаються на здійснення певних городніх робіт. Ріст і розвиток рослин у різні фази Місяця теж змінюється:

1. Фаза Нового Місяця. В цей період відбувається викид накопиченої енергії з квіток, пагонів і плодів.

2. Фаза Повного Місяця. В цей час енергія рослини рухається в його основу, в кореневу систему.

3. Фаза Зростання Місяця. Енергія рухається від кореневої системи до верхівок.

4. Фаза Місяця, Що Убуває. Поживні речовини від листя спускаються до коренеплодів. Кращий час для збору врожаю.

При здійсненні боротьби з комахами і бур’янами необхідно враховувати не тільки фазу Місяця, але й знак Зодіаку, в якому вона знаходиться.

Будь-які роботи по знищенню шкідливих комах і бур’янів рекомендується проводити на убуваючому Місяці.

День Бур’яну в 2020 році

Цікаво, що в народному календарі, є два особливих дня для боротьби з бур’янами.

Дорофєєв день – 18 червня — найкращий день для боротьби з бур’янами

У давнину люди вважали, що найкращим днем для боротьби з бур’янами є 18 червня за православним календарем (5 червня за старим стилем). У Дорофєєв день існувала прикмета: якщо всі бур’яни виполоти з ранку, то більше вони рости на тому місці не будуть.

День Ларіона Пропольника – 19 червня — найкращий день для боротьби з бур’янами

Однак, більш важливим днем для знищення бур’янів вважається 19 червня (6 червня за старим стилем) – день Ларіона Пропольника. Ще в часи селян люди вирушали в цей день в поле та прополювали його від бур’янів.

Народна приказка говорить: “Прийшов Ларіон — дурну траву із поля вон”. Традиція полоти бур’яни в дні Дорофея і Ларіона збереглася донині. Однак, якщо вони випадають на Місяць, то знищити траву під корінь не вийде.

Місячний календар обробки рослин та боротьби з шкідниками і хворобами рослин, квітів, дерев і чагарників у 2020 році по місяцях.

Починайте боротьбу з комахами і бур’янами в період Місяця, що убуває. Якщо ви хочете ефективно провести обробку рослин, квітів і плодів, використовуйте дні Листя, Місяць у знаках Зодіаку Рак, Скорпіон і Риби.

Якщо ж потрібно позбутися шкідників, які живуть у землі, використовуйте дні перебування Місяця в знаках Тільця, Близнюків, Діви і Козерога. Також ці дні підійдуть для боротьби з бур’янами.

Березень 2020

Обприскувати дерева від шкідників: 12, 13, 21, 22, 23 (крону і стовбур), а 16, 17, 18 березня (коріння). Прополка бур’янів: 16, 17, 18 березня.

Квітень 2020

Обприскувати дерева від шкідників: 9, 17, 18, 19 (крону і стовбур), а 13, 14, 22 квітня (коріння). Прополка бур’янів: 13, 14, 22 квітня.

Травень 2020

Обробка від шкідників: 15,16,17 (на листках, квітах, плодах), а 10, 11, 20, 21 травня(в землі). Прополка бур’янів: 10, 11, 20, 21 травня.

Червень 2020

Обробка від шкідників: 11, 12, 13 (на листках, квітах, плодах), а 6, 7, 8, 16, 17 (в землі) травня. Прополка бур’янів: 6, 7, 8, 16, 17, 18, 19, 20 травня.

Липень 2020

Обробка від шкідників: 8, 9, 10, 18, 19 (на листках, квітах, плодах), а 13, 14, 15 (у землі) червня. Прополка бур’янів: 13, 14, 15, 16, 17 червня.

Серпень 2020

Обробка від шкідників: 5, 6, 15, 16 (на листках, квітах, плодах), а 10, 11 (в землі) серпня. Прополка бур’янів: 10, 11, 12, 13, 14 серпня.

Вересень 2020

Обробка від шкідників: 11, 12 (на листках, квітах, плодах), а 6, 7, 8, 15, 16 (в землі) вересня. Прополка бур’янів: 6, 7, 8, 9, 10, 15, 16 вересня.

Жовтень 2020

Обробка від шкідників: 8, 9, 10 (на листках, квітах, плодах), а 3, 4, 5, 13, 14 (в землі) жовтня. Прополка бур’янів: 3, 4, 5, 6, 7, 13, 14 жовтня.

Листопад 2020

Обробка від шкідників: 4, 5, 13, 14 (на листках, квітах, плодах), а 1, 9, 10 (в землі) листопада. Прополка бур’янів: 1, 2, 3, 9, 10 листопада.

Грудень 2020

Обробка від шкідників: 2, 3, 11, 12 (на листках, квітах, плодах), а 6, 7, 8 (землі) грудня. Прополка бур’янів: 1, 6, 7, 8 грудня.

Рослини — такі ж чутливі до зовнішніх проявів, як і люди. Взаємодіючи з ними, важливо враховувати не тільки пору року та погоду, але і вплив Місяця, положення знаків Зодіаку, силу, яка проявляється в природу — опускається або піднімається.

Місячний календар обробки від шкідників — цінна знахідка, як для початківця садівника, так і для досвідченого городника. Дотримуйтесь його порад, і Ваш урожай буде найкращим, а квіти в саду найкрасивішими.

____________________

Сонник - тлумачення снів