Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за Місячним календарем?

Одне з найулюбленіших у народі городніх рослин — помідори або томат. Агротехніка вирощування томатів досить складна, культура ця примхлива і теплолюбна, а тому саме для помідор дуже важливо використовувати Місячний календар, дають знання сприятливих днів для посадки, пересадки, пікірування та інших маніпуляцій.

Скільки росте розсада помідорів?

Томати відносяться до тих овочевим культурам, які в наших умовах растятся виключно розсадним способом. У цьому немає нічого дивного, адже на підготовку належної розсади у садівника йде близько 50-60 днів, а ще як мінімум місяць потрібно томатам ранніх сортів, щоб почати давати врожай.

Ось і виходить, що якщо чекати біля моря погоди, намагаючись садити помідори насінням у відкритий або навіть тепличний грунт, то на одержання врожаю просто не залишається часу, не встигнеш озирнутися, як настане зима.

Садівникам, які вирощують томати, важливо знати дві цифри: час, який потрібно на проростання насіння, а також потрібний момент для готовності паростків до пересадки.

Проростання насіння томатів займає в середньому тиждень, але може змінюватися від чотирьох до чотирнадцяти днів, в залежності від умов пророщування, а також правильної або неправильної підготовки перед посівом.

Попереднє замочування і знезараження насіння в розчині марганцівки прискорюють процес проростання, а також вибір грунту і температурний режим.

На підготовку, зростання саджанців потрібно ще близько 2 місяців. Рослина при цьому має зрости приблизно на 20-25 сантиметрів, залежно від сорту. Багато садівники стикаються з тим, що розсада стрімко переростає, що викликано різними причинами, від сильного загущення посадок і незадовільного освітлення, до надмірного поливу і підгодівлі. Переросла розсада більш слабка, ламка, тому допускати занадто інтенсивний ріст саджанців небажано.

Отже, якщо планується висаджувати розсаду томатів на початку травня в теплиці, то садити насіння слід в кінці лютого — перших числах березня. В опалювальні теплиці починаючи з січня. Якщо планується висаджувати розсаду томатів у відкритий грунт на початку червня, то садити насіння слід в кінці березня, перших числах квітня.

Пікіровка розсади томатів за Місячним календарем на 2020 рік

Які фази Місяця найкраще підходять для посадки на розсаду помідорів?

Вплив місячних фаз на ріст рослин і проростання насіння величезна. Садівники давно помітили особливість, що насіння, посаджені в місячні дні при певній фазі Місяця, проростає швидше, а розсада росте краще, ніж зазвичай.

Вплив Місяця відчувають на собі всі живі істоти, а рослини і їх насіння безсумнівно живі. В них відбуваються різноманітні життєві процеси, засновані на перенесення рідин, соків. Саме на рідини фази Місяця впливають сильніше всього.

В які ж місячні фази слід садити насіння помідор, щоб отримати сильну і здорову розсаду, що дозволяє сподіватися на гарний урожай?

Виявляється, найкраще проростає насіння помідор, посаджені в дні зростаючого Місяця, в період від Молодого до Повного місяця. Посаджені в цю фазу відрізняються більш швидким зростанням, вони менше хворіють, краще переносять подальшу пересадку в грунт.

Зростаюча Місяць стимулює відтік соків в рослині від коренів до надземної частини, що використовують садівники, бажаючи отримати кращий врожай.

Але було б необачно думати, що будь-який день при зростаючому Місяці буде однаково сприятливий для висаджування насіння і наступного росту рослини. Тільки вдале поєднання зростаючої фази Місяця і знаходження в родючому знаку Зодіаку є сприятливим для посадки насіння. Дізнатися ці сприятливі дні можна з нашого Місячного календаря, складеного кращими фахівцями в цій області.

Сприятливі дні для висадки насіння томатів на розсаду в 2020 році

Фаза зростаючої Місяця, знаходження в знаках Зодіаку: Овна, Тільця, Близнюків, Лева, Діви, Скорпіона, Стрільця, Козерога і Риб.

Січень 2020

З 1 по 8, а також з 27 по 31января;

Лютий 2020

З 1 по 7, а також з 24 по 29 лютого;

Березень 2020

З 1 по 8, а також з 25 по 31 березня;

Квітень 2020

З 1 по 6, а також з 24 по 30 квітня.

Травень 2020

З 1 по 3, а також з 23 по 31 травня.

Червень 2020

1, 2, 4, а також з 23 по 30 червня.

Місячний календар висадки розсади у відкритий грунт на 2020 рік

Підведемо підсумки вищесказаного. Томати — дуже корисні і смачні овочі, вирощувати які слід радячись з рекомендаціями Місячного календаря. Термін проростання насіння помідор дорівнює в середньому 10 днів, від проростання до висадки розсади в ґрунт проходить ще 50 днів, а загальний цикл розвитку розсади дорівнює 60 днів. Пікіровку проводять через 10 днів після проростання насіння, коли у рослини з’являться два справжніх листочка. Насіння висаджують на фазу зростання місячного диска, пікіровку проводять на зростаючу, але іноді на убуваючу Місяць.

Посадку саджанців слід проводити, погоджуючи свої дії з нашим Місячним календарем висадки розсади у відкритий грунт, що забезпечить усі умови для гарного проростання, їх впевненого росту, захисту від хвороб рослин і отримання відмінного врожаю.

__________________

Сонник - тлумачення снів