Коли садити петрушку і кріп під зиму в 2020 році за Місячним календарем?

Осінь тільки здається часом, коли садівникам залишається лише збирати врожай, та готуватися до довгої зими. Насправді, восени для дбайливого садівника знаходиться море корисних справ, і в тому числі сівба озимих овочів і зелені. Практично будь-яка зелень може бути посіяна восени, а навесні такі посадки дадуть надзвичайно ранній урожай. Але приступаючи до посадки зелені під зиму, слід пам’ятати про декілька важливих правил, а також про сприятливі дні, коли садити петрушку і кріп під зиму в 2020 році за Місячним календарем

Терміни посадки петрушки і кропу під зиму в 2020 році

Будь-яка зелень, вирощена садівниками на своїх ділянках, є справжнім джерелом вітамінів та інших корисних для організму речовин, що дуже важливо саме навесні. Тому зрозуміло, що чим раніше садівник отримає урожай петрушки або кропу, тим раніше він зможе готувати смачні і корисні салати, або використовувати свіжу зелень для приготування інших страв.

А значить цілком обґрунтованим видається питання про те, чи можна посіяти насіння зелені восени, адже загальновідомо, що озимі посадки дають більш ранні весняні сходи і більш ранній урожай.

Відповідь на це питання позитивний. Звичайно ж зелень можна і потрібно садити восени, тим більше такі невибагливі і звичні до нашої погоди рослини, як петрушка і кріп.

Я точно знаю, що багато садівники взагалі не садять кріп, тому що він має велику здатність до самосеву, і якщо не прибирати парасольки кропу з насінням до пізньої осені, то насіння обсиплються і кріп обов’язково проросте навесні. Але, звичайно, краще підійти до посіву насіння потрібних рослин більш науково, і садити кріп, а також петрушку, та іншу зелень, в заздалегідь підготовлені грядки в правильно обраний для цього час.

А яке же час для посадки насіння кропу або петрушки виявляється правильним? То, коли насіння можуть встигнути злегка набрякнути грунті, але ще не почнуть проростати. А значить приступати до посадки зелені восени потрібно в той час, коли температура повітря буде трохи нижче нуля, коли ночами почнуться постійні заморозки, а земля схопиться щільною кіркою. При таких умовах, посаджені насіння благополучно переживуть зиму, не даючи сходів до тієї пори, поки весняне сонце не відігріє мерзлу землю.

Потрібні для посадки зелені погодні умови встановлюються в більшій частині регіонів в середині жовтня — початку листопада. Значить на це час і слід запланувати озиму посадку зелені.

Як я вже говорила, і петрушка, кріп відносяться до вкрай невибагливих рослин, з тієї категорії, про яку садівники кажуть “посадив і забув”. Але це не дає нам права зневажати при посадці цих рослин елементарними правилами, сподіваючись на авось. І тут ми підходимо до питання використання при посадці Місячного календаря.

Місячний календар є важливим, і, мабуть, головним помічником будь-якого садівника, і новачка, і навіть майстра. Адже він підказує садівникові ті дні, в які посадка принесе найкращі результати. При будь-яких умовах, посадка насіння зелені за Місячним календарем дасть кращі результати, ніж посадка навмання, просто в зручний для садівника день.

В які Місячні фази садити зелень восени?

Подивимося, що саме радить садівникам Місячний календар в плані посадки насіння кропу і петрушки.

Кріп і петрушка, обидва відносяться до сімейства зонтичних, тобто є досить близькими родичами. Обидва ці рослини повні вітамінів і дуже корисні для здоров’я. Обидва активно використовуються в кулінарії. Але на цьому їх схожість закінчується.

Якщо у кропу ми використовуємо в їжу переважно молоді пагони, то у петрушки можна використовувати і кореневища. Причому навіть салатні сорти петрушки до кінця сезону дають досить великі коренеплоди, які просто гріх викидати.

Тому кріп на зелень краще садити в період зростаючого Місяця, яка найбільш сприятлива для розвитку надземної частини рослин. А петрушку можна садити як на зростаючу Місяць, якщо ви плануєте отримати ранню зелень, так і на убуваючу Місяць, якщо для вас не менш важливо отримати корисні і смачні коріння петрушки.

Скажемо відразу, що якщо посадити зелень на убуваючу Місяць, вона все одно виросте і дасть урожай, але кількість цього врожаю і корисність зелені опиняться трохи нижче, чим при посадці в зелені дійсно сприятливий місячний день. Тому рішення, коли саме і для чого садити петрушку восени завжди залишається за садівником.

Отже, Місячний календар нам говорить про те, що для отримання раннього врожаю салатної зелені, насіння кропу і петрушки слід посадити на зростаючу Місяць. Вибрати максимально сприятливий день вам допоможе наш Місячний календар для посадки зелені в 2020 році. У ньому враховані всі можливі нюанси взаємодії Місяця і Землі, сузір’їв і планет. Садіть зелень за Місячним календарем і насолоджуйтеся ранньої і корисною зеленню кропу і петрушки.

Сприятливі дні для посадки кропу і петрушки під зиму 2020 року

Посадка кропу і петрушки на вершки сприятлива дні транзиту зростаючої Місяця знаками Рака, Лева, Скорпіона і Стрільця. Посадка на корінці петрушки сприятлива на убутному місяці в знаках Тельця, Рака, Діву, Скорпіона і Козерога.

Вересень 2020

Посадка кропу і петрушки – 19, 20, 21, 22, 23 вересня;

Посадка на корінці петрушки – 6, 7, 8, 11, 12, 15 вересня.

Жовтень 2020

Посадка кропу і петрушки – 17, 18, 19, 20, 21, 22, 30 жовтня;

Посадка на корінці петрушки – 3, 4, 5, 8, 9, 10, 13, 14 жовтня.

Листопад 2020

Посадка кропу і петрушки – 16, 27, 28 листопада;

Посадка на корінці петрушки – 1, 4, 5, 6, 9, 10, 13, 14 листопада.

Грудень 2020

Посадка кропу і петрушки – 15, 16, 24, 25, 26, 29 грудня;

Посадка на корінці петрушки – 2, 3, 6, 7, 8, 11, 12, 13 грудня.

Підведемо деякі підсумки. Осіння посадка кропу і петрушки має на меті отримати найбільш ранній урожай свіжої зелені. Така посадка не тільки можлива, але й давно і успішно практикується садівниками. Садити насіння кропу і петрушки восени найкраще на зростаючу Місяць, а посадка кореневої петрушки восени краще в дні спадною Місяця, в сприятливі для цього дні. У цьому вам допоможе наш Місячний календар для посадки зелені в 2020 році.

______________________

Сонник - тлумачення снів