Ассірійський Сонник

Ассірійський сонник відноситься до одних з найдавніших дійшли до сучасності тлумачів нічних видінь. Його витоки лежать в Стародавній Месопотамії. Мова йде про інформацію, яка була викарбувана на табличках, знайдених при розкопках. Після вивчення був складений збірник, за допомогою якого стародавні мешканці розшифровували сни. Тлумачення снів за асирійському соннику – це сфера передбачень і пошуку божественної сутності є образах.

Відомості, використані для складання видання, що знаходилися на глиняних табличках, які виявили на території Стародавньої Месопотамії (Ассирії). Імовірно, вони були складені близько тисячі років до нашої ери. На таблички наносили інформацію за допомогою клинопису. Саме жителі Межиріччя першими стали використовувати цей різновид писемності. Таблички сьогодні зберігаються в музеї в Лондоні. Можливо, раніше їх було більше, але до наших часів збереглися лише 11 штук.

Надалі дані, отримані за допомогою давньої писемності, вчені вивчили. Дослідники Університету Чикаго описали отримані відомості і об’єднали їх в єдиний сонник. У ньому містяться знання, які жителі Стародавньої Месопотамії використовували для тлумачення снів.

Джерела, що збереглися до нашого часу, говорять про те, що давнину люди вірили в магію, і шукали її в усьому. У тому числі в сновидіннях. Нічні образи вони вважали проявом божественної волі. Їм приписували велике значення. Вважалося, що за допомогою снів боги спілкуються з людьми, і посилають їм підказки для інтерпретації майбутніх подій.

Глиняні таблички з записаними відомостями, що збереглися дуже погано. Тому об’єднати їх в один тлумач було непросто. Записи вченим доводилося складати дуже акуратно. Частково інформація була втрачена, оскільки таблички зазнали руйнувань. Саме тому дослідникам, які переводили знання давньої мови, не вдалося повністю відтворити ассірійський сонник.

Однак тих даних, які були отримані, вистачило, щоб скласти загальне уявлення про тлумачення сновидінь в давнину. У більшості випадків сни ділили по різним категоріям. Були групи, що стосуються тварин, стихій, подорожей. Окремо розглядали навіть канібалізм, а також стану переходу в царство мертвих.

Крім того, у глиняних табличках містилися відомості про те, як захиститися від негативного впливу. Стародавні жителі вважали, що через сни може передаватися темна магічна сутність. Однак для боротьби з поганими снами пропонувалося використовувати спеціальні захисні обряди і заклинання. Сучасні люди застосовувати їх не зможуть. І все ж ассірійський сонник все ще використовують для тлумачення нічних видінь.

Сонник - тлумачення снів