Чи може покійник забрати з собою близького до 40 днів або після

Горе втрати близької людини посилюється безліччю прикмет і забобонів. У народі впевнені, що покійний здатний тягнути з собою інших родичів. Чи може померлий забрати в інший світ до 40 днів і після? Думки фахівців розходяться. Православні священики пропонують довіритися Богові. Тільки Він вирішує, кому припинити земний шлях, а кому ще жити. В Ісламі дотримуються схожих поглядів. Аллах розпоряджається долями людськими. Інша кажуть езотерики.

Як небіжчик веде родичів на той світ: з практики психологів

Повір’я про «агресивності новопреставлених» мають цілком наукове пояснення. Звичайно, ніякі небіжчики по землі не ходять, не намагаються хапати за руки живих і тягнути в потойбічне простір. Все простіше.

Родичі постійно спілкуються, мають спільні справи, плани, думки і почуття. Втрата одного серйозно впливає на іншого. Найчастіше страждають подружні пари. Чоловік вмирає, жінка стає вдовою. Якщо сімейний стаж значний, то їй доводиться повністю перебудовувати повсякденність. Далеко не кожна овдовіла здатна перенести з честю подібне випробування.

Дуже міцні узи будують не тільки подружжя. Мати має величезну цінність для сина чи доньки. Її відхід до Господа – смертельна рана. Особливо, коли син не створив власного сімейства. Людина мучиться, звинувачує себе, страждає. Тривалі негативні помисли послаблюють організм. А це вже критичний сигнал для довголіття. Ще гірші справи з батьками, що втратили дитину.

Причина низки похорону в одному роду – міцні зв’язки кровників. Їм нестерпно бути здоровим в світі, де вже немає найулюбленіших.

Думка езотериків на проблему множинних смертей

Люди, що володіють надприродними здібностями, бачать аури живих і мертвих. Їм чітко малюються взаємозв’язку світів. Покійний «перетягує» за собою ближніх. Відбувається таке по безлічі причин.

Основна – це відхід від виконання карми боргу. У кожного жителя планету є обов’язок перед Вищими силами. Одним має народжувати дітей, іншим – створювати шедеври, третім – творити добро. Якщо особистість ухиляється від виконання карми, то її прибирають з планети. Займаються цим поряд з ангелами душі покійних.

Наприклад, жінка у віці серйозно хворіє. Перенесла інфаркт і слабшає з кожним днем. Ясновидиця запевняє родичів, що її кличе упокій брат. Чоловік загинув через обширного інфаркту. В реальності жінка теж через деякий час вмирає від хвороби серця.

Відбуваються практично містичні історії. Езотерика пояснює їх родовими узами. Кровники пов’язані не тільки на землі. Їх союзи простягаються в усі простору. Навіть далекі предки здатні притягнути до відповідальності або нагородити нащадка за вчинки.

Забрати упокій можуть не тільки життя. Прикладами доведено, що за гріхи вони позбавляють:

 • грошей і благополуччя;
 • успішної професійної реалізації та кар’єрного просування;
 • любові і щастя.

Що живе стикається з обставинами непереборної сили. Варіанти різноманітні: аварії, банкрутства, зради, зради. Результат – горе, сльози, депресія. А суть проблематики в гніві духів і родової карму.

Не вірте, що покійний здатний забрати вилки, кільця, золото і інші предмети. Це під силу тільки злодійкувато відвідувачам. А ось наслати натовп викрадачів можна, якщо має гнів душу похованого.

Традиції, щоб покійний не забирав живуть

Похоронні заходи починаються з житла новопреставленого. Щоб загибель не позначилася на домочадців, робилися обрядові дійства. Нині їм слідують не тільки забобонні особистості.

Звичаї, спрямовані на запобігання подальших смертей:

 1. Якщо усоп новопреставлений з відкритими очима, їх миттєво прикривають століттями. Інакше подивіться собі попутника.
 2. Чи не несуть за поріг сміття, поки труп в квартирі. Також заборонено прати, купатися в лазні. Ослухатися обмиють і винесуть на цвинтар.
 3. Чи не заклякле тіло – погане передвістя. Скоро новий труну замовляти.
 4. Відкриті дзеркала – до чергового небіжчика. Їх потрібно завішувати. Воду теж зливають з відкритих ємностей. Дух не повинен відбиватися, щоб не заблукати в нашому світі.
 5. Під домовину встановлюють миску з сіллю, прикриту ножицями. Так відрізають доріжку старій з косою.
 6. Негативний прогноз дає неправильний розрахунок. Труну або могила великі, не відповідають розмірам тіла, значить, не останнє поховання в сімействі.
 7. Могила обвалюється – бути ще новопреставленому незабаром.
 8. За небіжчиком одразу миють підлоги в бік порога. Вікна, двері зачиняють міцно.
 9. Забороняється обряджати тіло в ношені іншим кровником речі, класти чуже в труну. Хто пожертвує своєю одягом, скоро захворіє.
 10. Родичі йдуть в процесії. Під домовину плече не підставляти.
 11. Хто попереду покійного піде на цвинтар, тому жити недовго.
 12. Негоже озиратися на домашні вікна з траурної процесії. Шлях смерті вказуєш.
 13. Накладається сувора заборона на винос з цвинтаря траурної атрибутики: мотузок, на яких труну опускають; мотузок, що зв’язують руки і ноги упокоєного. Ці предмети замішані в чорному чаклунстві.
 14. Проводжаючі кидають три жмені землі в могилку. Перед виходом з кладовища покладається добре вимити руки. З землею можна принести додому біду.
 15. Повернувшись з похорону, руки прогрівають. Холодні шанують зло.

В язичницьких традиціях не належало одяг упокоєного носити рідним. Її і тепер відносять нужденним, бідним, убогим. Але попередньо треба випрати, очистити від енергетики. Взуття спалюють.

Окремо слід розшифровувати сновидіння. Померлий на небесах призначається покровителем рідних. Він здатний з’явитися в сон, щоб попередити або порадити. Іноді кличе за собою. Така сцена сигналізує про прийдешні лиха. Розмова з покійними не несе негативного забарвлення.

Як задобрити духів, якщо традиція порушена

Згори не карають за звичайну помилку. Дають шанс виправитися. І це нескладно. У будь-якої релігії є традиція поминання. Дотримуйтесь таку.

Православні замовляють поминальну службу. Треба піти до церкви і запалити свічку, помолитися. Помин відносять на могилку. Переважно брати солодощі, випічку, фрукти.

Що кажуть священики про забобони

Православні батюшки приструнять, якщо запитати про «відведення» родичем покійного. Негоже віруючому брати до знімання вигадки неписьменних мирян. Потойбічні сили не владні над людиною, яка прийняла Святе хрещення.

Про речі, що упокоївся теж нічого дурного не порадять. Зіпсовані викиньте. А хороші використовуйте собі на благо. Пам’ятні сувеніри роздайте друзям. Навіщо викидати справні годинник, золоті прикраси, придатну меблі. Якщо вам не треба, віддайте нужденним.

Найголовніше: не забувайте покійного. Моліться про порятунок його душі. Згадуйте на сімейних урочистостях. Відвідуйте могилу, висаджуйте квіти і дерева. Ніякої біди тоді чекати не доведеться.

Сонник - тлумачення снів